Klatovy udolaly poslední Milevsko

Napsal: | Martin Karlík 14. 10. 2012
Klatovští hokejisté porazili v sobotním utkání poslední Milevsko 6:4. Klatované museli o vítězství bojovat až do poslední vteřiny, protože hosté srdnatě bojovali až do konce. Největší hvězdou utkání byl domácí zkušený borec Ondřej Steiner, jenž dal hattrick a přidal jednu asistenci. Špatně si nevedl ani obránce Václav Fiala, ten nasbíral tři asistence.
13.10.2012
7. kolo
6:4
(2:0, 1:2, 3:2)
HC Milevsko

Branky a nahrávky: 5. Topinka (Herr, Steiner), 12. Mainer (Vizinger, Čuban), 27. Steiner (Fiala, Martinec), 47. Steiner (Topinka, Pouska), 49. Steiner (Martinec), 59. Topinka (Fiala) - 21. Markulinec (Homolka), 25. Sýbek (Hamerle, Štych), 45. Sýbek (Hamerle), 51. Markulinec (Klíma, Cifreund). Rozhodčí: Kostourek - Fiala, Havelec. Vyloučení: 8:11 + Mainer (HRUB) - Dvořák (NCH) oba 10 OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 384.

SHC Klatovy: Pravda - Zeman, Herr, Martinec, Hucl, Blumentrit, Fiala, Petráček - Pouska, Mainer, Steiner - Baxa, Hájek, Pitel - Topinka, Pavlis, Vizinger - Kocman, Čuban, Vondryska - Farný.

HC Milevsko: Knap – Dvořák, Čunát, Štych, Hlinka, Klíma, Cifreund, Srdínko – Bernad, Homolka, Markulinec - Fořt, Sýbek, Hamerle - Urbanec, Sumerauer, Kořánek - Król, Nikodém, Novák - Radosta.

Klatovy vstoupily do zápasu aktivněji. Hned v 1. minutě se po dobře sehraném brejku ocitl mezi kruhy volný Pouska, kterému přihrál Mainer, Knap však v brance hostů jeho střelu vyrazil. V 3. minutě si na kruhy krásně sjel Mainer, jeho pokus však šel mimo branku. V 5. minutě už domácí aktivita byla odměněna gólem, když Herrovu střelu od modré tečoval do branky Topinka. V 6. minutě přišla první střela hostů z hole Nováka. Poté byli aktivnější domácí, ale vážnější šanci si nevytvořili. Až 12. minuta přinesla kombinaci po ose Vizinger - Čuban, druhý jmenovaný přihrál Mainerovi, který se střelou z první trefil pod víko. V polovině 16. minuty najel do Pravdy Urbanec, což se nelíbilo Huclovi, který se do něj pustil, oba borci dostali po dvou minutách. V rohu se také strhla menší rozmíška mezi Mainerem a Sýbkem, k překvapení všech byl vyloučen jen domácí hráč, který dostal desetiminutový trest za hrubost. V 17. minutě se dostal do úniku Topinka, ale gólmana hostů nepřekonal. Závěr třetiny patřil Milevsku. V 19. minutě našel Kořánek rozjetého Urbance. Ten najížděl na domácí branku, ale ani nadvakrát Pravdu nepřekonal. To se nepovedlo ani Kořánkovi, po střele zpoza obránce se puk zastavil na tyčce.

Do druhé třetiny vstoupili hosté s větším odhodláním. Po několika sekundách hry a už se Milevsko radovalo z kontaktního gólu. Když si Markulinec na kruhu poradil s klatovským obráncem a střelou do horního rohu branky skóroval. V 23. minutě pálil Bernad z prostoru kruhů, Pravda jeho pokus vyrazil do rohu. V 25. minutě dostal Sýbek přesnou přihrávku od Hamerleho, trefil se do horní části branky. V 26. minutě byl vyloučen hostující Krol, domácí přesilovku využili. Martinec našel před brankou volného Steinera, který zasunul puk do odkryté části branky. V 28. minutě pálil z kruhů Urbanec, ale jen do betonů Pravdy. V 34. minutě pálil od modré Sýbek, ale jen do lapačky domácího gólmana. V 38. minutě hráli domácí přesilovku, ve které předvedli stejnou kombinaci, ze které vzešel předchozí gól, tentokráte ale Knap zastavil puk lapačkou na brankové čáře. Po dvou třetinách byl stav 3:2.

Třetí dějství začali aktivně hosté a už po půl minutě měl Pravda štěstí, když za ním zazvonila tyčka po střele Markulince. Milevsku se podařilo vyrovnat v 45. minutě, když ve vlastním oslabení ujel Sýbek a střelou mezi beton a vyrážečku nedal Pravdovi šanci. Domácí s odpovědí nečekali dlouho, Topinka zpoza branky našel Steinera, který poslal domácí opět do vedení. V 49. minutě šli hosté do třech, nejprve dostali trest za špatné střídání a po půl minutě byl vyloučen Sumerauer za špatné postavení na buly. Přesilovku domácí se štěstím využili, když si Steinerovu střelu do branky srazil hostující obránce. Domácí zkušený mazák mohl tak slavit hattrick. O dvě minuty později se hosté dostali na dostřel, když se ve zmatku před brankou nejlépe zorientoval Markulinec a poslal kotouč do branky. V 57. minutě se do branky Pravdy dostal Bernad poté i puk, rozhodčí správně branku neuznal. V 58. minutě pokryl Pravda střelu Hamerleho. V polovině 59. minuty hosté odvolali gólmana. Domácí se však zmocnili puku, Fiala našel Topinku, který ze středního pásma poslal puk do opuštěné klece. V závěrečných vteřinách byli současně vyloučeni domácí Kocman s Pavlisem, ke změně skóre to nevedlo a domácí tak mohli slavit další výhru.