Klatovy utrpěly v Klášterci nad Ohří debakl

Napsal: | Dominik Podaný, Petr Diepold 28. 9. 2011
Klatovské hokejisty rozstřílel domácí Libor Řepík, který již v 17. minutě měl zkompletovaný hattrick. Za Klatovy se trefil dvakrát obránce Lukáš Hauer. Jelikož jej již nikdo jiný nenapodobil, odjíždějí Uzenáři domů ze severu Čech s prázdnou. Nutno dodat, že Klatovy neporazily Klášterec již pojedenácté v řadě.
28.09.2011
5. kolo
Klášterec n./O.
8:2
(3:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Řepík (Mašek, Růžek), 9. Řepík, 17. Řepík (Růžek, Hofmeister), 36. Žižka M. (Řepík), 37. Toman (Novotný), 40. Bečvář (Mužík, Miklovič), 48. Kalinovič (Pražák), 53. Žižka M. (Růžek) - 14. Hauer (Steiner), 56. Hauer (Kašpar). Rozhodčí: T.Luczków, R.Koskuba, R.Šulo. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterec n./O.: Damašek (Zavadil) - Loučka, Kocek, Žižka M. , Řezníček, Mašek, Žižka D. , Koblitz, Hartman, Polanský, Kalinovič, Pražák, Řepík, Růžek, Hofmeister, Mužík, Bečvář, Miklovič, Toman, Novotný, Jáchym.

SHC Klatovy: Mazanec (Hubáček) - Herr, Hauer, Kašpar, Hucl, Valečka, Kořínek, Pouska, Petruška, Topinka, Kajer, Maxa, Vondryska, Hošťálek, Steiner, Horejš, Kolařík, Flek, Hobl, Pavlis.

Klášterec se ujal vedení už ve 3. minutě. Po Růžkově vyhraném buly puk zachytil Ondřej Mašek, a ten poslal přihrávku na střed útočného pásma, kde stál připravený Libor Řepík. A klášterecký rychlík, dnes bez Jiřího Panochy, dokázal v první třetině strhnout veškerou pozornost na sebe. Ve středním pásmu se Libor Řepík zmocnil puku a nevyvedlo ho z míry ani to, že před útočnou modrou čárou spadl a zvýšil stav na 2:0 střelou mezi Mazancovy betony. Ondřej Steiner poslal přihrávku na modrou čáru Lukáši Hauerovi, a ten vymetl pavučiny v levém rohu Damaškovy branky. Svůj hattrick završil už v 17.minutě Libor Řepík, když propálil Mazance z pozice kruhů po přihrávce od Jindřicha Růžka a Jakuba Hofmeistera. Jakub Kořínek obdržel trest do konce utkání, protože se mu nelíbil výrok hlavního sudího. Tomáš Polanský se dostal do potyčky s Janem Huclem, který je vyšší a mohutnější než Tomáš Polanský, ale to Tomáše nějak nerozhodilo a s chutí se do Hucla pustil. Hostující hráč neměl žádnou šanci a oba si odseděli 2 minuty za hrubost. Libor Řepík poslal přihrávku na modrou čáru Michalu Žižkovi, který vypálil tvrdou střelu, která prošla až za Mazance. Karel Novotný našel najíždějícího Jana Tomana a ten domlátil puk až do branky. Petr Miklovič poslal přihrávku na Jakuba Mužíka, který našel v rohu kluziště Jiřího Bečváře a ten dokázal Mazance přehodit. Parádní akci předvedli Martin Kalinovič a Roman Pražák v situaci 2 na 1, když Roman Pražák poslal přihrávku na druhou stranu Martinu Kalinovičovi a ten se napodruhé nemýlil po situaci, kdy mu hlavní rozhodčí neuznal branku. Jindřich Růžek našel na druhé straně Mazancovy branky Michala Žižku, který trefil poloprázdnou branku. Klatovy využili přesilovou hru a snížili stav na 8:2 po střele Lukáše Hauera, kterému přihrál Jan Kašpar.