Klatovy vezou domů 3 body

Napsal: | Dominik Podaný 13. 10. 2011
Po zodpovědném výkonu si Klatovští hráči připsali další tři body do tabulky druhé ligy skupiny západ. Po vyrovnaném boji zasadili domácím tvrdé KO ve druhé třetině, když dokázali během 4 minut dvakrát skorovat a rozhodli a výsledku zápasu. Chvílema ovšem museli děkovat výbornému Mazancovi v brance, který svuj tým hodně podržel.
Benešov
12.10.2011
9. kolo
Benešov
2:5
(0:1, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 49.Havlíček (Kańka, Verbík J.), 53.Verbík R. (Holánek) - 5.Topinka (Hobl), 34.Pavlis (Topinka), 38.Steiner (Maxa, Hauer), 38.Čuban, 51.Steiner (Baxa). Rozhodčí: Mertl - Štětina J., Štětina D. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 212. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.

Benešov: Holeš (Holánek) - Verbík R., Toužimský, Kańka, Jágr, Havlíček, Verbík J., Fišera, Holánek, Decsy, Starec, Zeman, Srdínko, Strnad, Drda, Šrámek, Dvořák, Němec, Žoha, Rittig, Medřický

SHC Klatovy: Mazanec (Hubáček) - Hauer, Kašpar, Hucl, Kořínek, Pouska - Baxa, Topinka, Maxa, Vondryska, Steiner, Horejš, Hobl, Kocman, Pavlis, Čuban

Klatovští hráči vstoupili do utkání hodně aktivně narozdíl od předchozích venkovních zápasů a bylo to znát. Na velkém Benešovském ledě to ani jinak nešlo. Aktivita se vyplatila už v páte minutě, když Hobl vypálil z pravé strany, golman Holeš kotouč jenom vyrazil k osamocenému Topinkovi a ten do prázdné branky vsítil první gol. Ve zbytku první třetiny převzali opratě zápasu oba brankáři, bez jejichž skvělých výkonů by určitě nebyl stav takový jakoý trval.

To platilo i v polovině druhé části, ikdyž šance byly na obou stranách. Oba týmu dokázali ujíždět v přečíslení, ale výdy zklamala koncovka. Náskok se povedlo zvýšit až ve 34. minutě Pavlisovi. A ve 38. Klatovy definitivně odskočili domácímu celku a vzali mu naděje na tříbodový zisk. Nejprve si vyměnil kotouč Maxa s Hauerem a pak první jmenovaný namazal před branku Steinerovi. O 50 vteřin později se stala málokdy vídaná věc. V početní nevýhodě se hostující celek osvobodil a kotouč doputoval až za branku, kde jej zastavil Holeš. Váhal tak dlouho s rozehrávkou až k němu dojel nikým nehlídaný ČubanKotouč mu vzal a dopravil ho do úplně prázdné svatyně hostí. Holeš v tu chvíli ještě bezvládně stál za brankou.

Ze začátku třetí třetiny hosté polevili a nechávali aktivitu na domácích, což se jim mohlo vymstit, ale Mazanec byl nepřekonatelný.Domácí se dočkali až v přesilové hře ve 49. minutě, kdy za Mazancova záda dostal puk Havlíček. O chvíli déle vypálil tvrdou ranu Verbík R. a klatovský golman přes zakrytý výhled nestihl včas zareagovat. Mohlo být zaděláno na závěrečné drama, ale to o minutu později odmítl přihrávající Baxa a střelec Steiner, kteří ujeli dva na jednoho a druhý jmenovaný střelou k tyči zkompletoval výsledek zápasu.