Klatovy vezou z Klášterce tři body

Napsal: | Martin Karlík, Redakce 9. 12. 2012
Naši hokejisté vybojovali na ledě Klášterce nad Ohří tři body za výhru 5:2! Po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 2:2, v poslední periodě ale Klatovy zabraly a dovedly tak duel do vítězného konce. Dvakrát se do střelecké listiny zapsal Hobl, po jednom gólu pak přidali Čuban, Bastl a Topinka. V brance se famózním výkonem prezentoval Aleš Příhoda.
09.12.2012
20. kolo
Klášterec n./O.
2:5
(0:1, 2:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 26. Miklovič (Řepík), 32. Škorík (Hofmeister, Kalinovič) - 4. Čuban (Vizinger), 22. Hobl (Zeman, Kocman), 45. Hobl (Zeman), 49. Bastl (Zeman, Kocman), 60. Topinka. Rozhodčí: J.Knapík, L.Místecký, R.Střelka. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:2.

Klášterec n./O.: Damašek (Tichý) - Loučka, Hartman, Mašek, Dosták, Pozděna, Žižka M.,Salač, Škorík, Kalinovič, Hofmeister, Řepík, Jáchym, Miklovič, Freiberg, Mála, Heindl, Diviš, Ptáčník

SHC Klatovy: Příhoda (Pravda) - Mrázek, Zeman, Herr, Martinec, Hucl, Petráček, Pouska, Bastl, Pitel, Tulačka, Němec, Topinka, Vizinger, Hobl, Kocman, Čuban

První střelu na branku vyslal domácí Řepík, ale Příhoda jeho střelu ukryl v lapačce. O půl minutu později zlikvidoval hostující gólman ramenem střelu Kalinoviče. Ve 3. minutě se ze závaru před brankou hostů nepodařilo dostat puk za Příhodu, poté byla hra přerušena pro posunutou branku. Na konci 4. minuty nahodil puk na branku Vizinger, Damašek jeho pokus vyrazil, následně se k dorážce dostal Čuban, který poslal puk za Damaška. V 8. minutě nepřekonal nadvakrát Příhodu Heindl. O chvíli později ztroskotal na Příhodovi Řepík. V 9. minutě krotil Damašek s problémy nahození Kocmana. V 10. minutě ukryl Příhoda v náruči pokus Hartmana. V polovině první třetiny bylo utkání přerušeno pro odklízení sněhu, který padal na ledovou plochu. Ve 14. jel sám na Příhodu Jáchym, ale Příhoda jej vybruslil a navíc domácímu borci vzal puk z hole. V polovině 15. minuty byl vyloučen Čuban. V 16. minutě ukryl Příhoda ve výstroji jedovku Maška od modré. Sekundu před koncem přesilové hry dotlačil Jáchym puk za Příhodu, ale sudí branku neuznal, protože domácí útočník stál v brankovišti. V 18. minutě se sám před brankou ocitl Vizinger, ale kotouč mu při zakončení sklouzl z hole a tak Damašek bez problémů zasáhl. V poslední minutě prověřil hostujícího gólmana Miklovič, ale ten byl pozorný.

Druhou třetinu začali lépe hosté. Z aktivity hostů vzešel faul domácích a přesilovka pro hosty. V přesilovce se prosadil Hobl, když zadovkou překonal Damaška mezi betony. Ve 23. minutě byl vyloučen Čuban. V oslabení ujel Topinka, ale jeho velmi dobrá střela letěla nad branku. Poté se z nájezdu neprosadil ani Kocman. V 25. minutě musel Příhoda natáhnout svůj beton proti střele Heindla. I s dalším pokusem, tentokráte z hole Škoríka, si Příhoda poradil. V 26. minutě Příhoda zneškodnil pokus Řepíka, ale na dorážku Mikloviče byl již krátký. V 27. minutě z úhlu vystřelil Němec, ale Damašek byl pozorný. V 28. minutě vychytal Příhoda bravurně pokus Dostála. Ve 30. minutě se neujala jedovka Kalinoviče, Příhoda jí ukryl v náruči. Ve 32. minutě se domácím podařilo vyrovnat, když Příhodu prostřelil Škorik z těsné blízkosti branky. Ve 34. minutě nedokázal Kalinovič nadvakrát přehodit Příhodu. V 36. minutě skončila střela Heindla v náruči gólmana hostů. V 35. minutě se do pásma prokličkoval Tulačka, ale střelu mu zablokovala domácí obrana. V 37. minutě vypálil od modré Zeman, ale Damašek tento pokus dobře viděl a bez problémů zasáhl. V 39. minutě se před Příhodu dostal Kalinovič, ale hostující gólman byl pozorný. Po dvou třetinách byl stav 2:2.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen Němec. V přesilovce od modré vypálil Dostál, jeho pokus ještě tečoval Freiberg, ale Příhoda si s tím poradil. Ve 44. minutě byl na 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku vyloučen domácí Toman. Přesilovku hostů využil Hobl, když tečoval Zemanovu střelu od modré. V 45. minutě motal hlavu domácí obraně dobře hrající Tulačka, jeho zakončení ovšem postrádalo razanci. V 46. minutě byl vyloučen Mrázek. V přesilovce se z kruhů neprosadil Hartman, Příhoda jeho pokus ukryl v lapačce. V 48. minutě od modré vystřelil Zeman, Damašek kotouč vyrazil na hokejku Bastla, který neměl problém uklidit puk do odkryté branky. V 49. minutě dostali domácí možnost přesilové hry. V přesilovce tvrdě vypálil Řepík, ale mířil pouze do Příhody. V 53. minutě vystřelil Pouska, ale domácí brankář byl pozorný. V 55. minutě hosté špatně střídali a domácí měli možnost další přesilovky. Tu si domácí vylepšili odvoláním gólmana. Hosté ale srdnatě bránili. V 57. minutě byl v zakončení do prázdné zahákován Němec a sudí nařídil trestné střílení. Domácí vehementně protestovali, což vedlo k tomu, že se hlavní rozhodčí poradil s čárovým. Po chvilce verdikt změnil a uložil domácímu obránci dvě minuty. Na tomto rozhodnutí vydělali hosté, protože pro domácí to bylo komplikace v cestě za dohnáním dvou gólového manka. Na začátku 59. minuty domácí odvolali gólmana. Třičtvrtě minuty před koncem se do prázdné branky trefil Topinka, a to nahozením puku přes celé kluziště. Z výhry 2:5 se radovali hosté.