Klatovy zaskočily favorita, ujaly se vedení v sérii

Napsal: | Martin Karlík 19. 2. 2012
Klatovští hokejisté podali v prvním utkání čtvrtfinále play-off bojovný výkon a ujali se vedení v sérii. Vítěznou trefu zaznamenal ve třetí třetině Jan Topinka. Mužstvo se také mohlo spolehnout na skvěle chytajícího Marka Mazance a klatovskou obranu. Druhý zápas se odehraje v pondělí od 18:00 v Klatovech.
Slaný
18.02.2012
ČF1
HC Řisuty
2:3
(1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Kraus (Vácha), 53. Kašák (Scherzl) - 1. Steiner (Mrázek), 36. Hobl (Bernard), 45. Topinka (Kajer). Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1.

SHC Klatovy: Mazanec (Jež) - Mrázek, Pouska, Kořínek, Zeman, Hucl, Herr, Kajer, Steiner, Topinka, Kocman, Pavlis, Bernard, Hobl, Maxa, Flek, Petráček.

Než se domácí stačili rozkoukat, už prohrávali. Prosadil se Steiner, který dorazil střelu Mrázka. Domácím se podařilo vyrovnat v 5. minutě, kdy se v přesilovce pod Mazancovu lapačku trefil Kraus. V 8. minutě tyčku nastřelil Kořínek. Po té si obě mužstva vytvářela dobré šance, ale ty vždy ztroskotaly na brankářích. Druhá třetina měla stejný scénář jako ta první, hrál se rychlý hokej se šancemi na obou stranách, ale ty vždy skončily u dobře chytajících gólmanech. Skóre se měnilo až v 36. minutě, když se do branky dostala střela Hobla z prostoru kruhů. Do konce třetiny se již nic zajímavého neodehrálo. Do třetí třetiny vstupoval domácí celek celkem nervózně, z čehož vznikly dvě vyloučení a pro hosty minutová přesilovka 5 na 3. Tu dokázali využít zásluhou Topinky, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou. Domácí také posléze dokázali využít jednu z přesilovek. V 53. minutě se střelou z kruhů se prosadil Kašák. Vstřelená branka domácí nakopla, snažili se o vyrovnání, ale to dobře chytající Mazanec nedovolil, pomohla mu k tomu pozorně hrající obrana. Utkání tak skončilo výhrou hostů 3:2.

V pondělí se série přemístí do Klatov. Od 18.00 se odehraje druhé kolo čtvrtfinálové série, ve které Klatovy vedou 1:0. Pevně doufáme, že si na toto utkání najde cestu mnoho klatovských diváků a přijdou naše hochy povzbudit.