Klatovy zdolaly Řisuty v prodloužení

Napsal: | Martin Karlík, Martin Karlík, Jiří Zavřel 3. 2. 2013
Sobotní utkání bylo stejně jako minulý domácí zápas důkazem toho, proč se na hokej vyplatí chodit. Přítomní diváci byli opět svědky nervy drásajícího utkání, ve kterém muselo o vítězi rozhodnout až prodloužení. V něm stálo štěstí na straně domácích. Sedm sekund před koncem o výhře rozhodla dělovka Poura od modré. V utkání se dobře prezentovaly i nové posily Aleš Knesl a Martin Čurda. Výraznou oporou byla také posila na postu brankáře ztělesněná Hynkem Kůdelou.
02.02.2013
31. kolo
3:2p
(0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
HC Řisuty

Branky a nahrávky: 30. Pavlis (Čurda), 33. Pouska (Knesl,Steiner), 65. Pour (Knesl, Topinka) - 40. Fiala (Bílek), 48. Kos. Rozhodčí: Šmíd - Černý, Vavruška. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. Diváci: 290.

SHC Klatovy: Kůdela (Rückl) - Mrázek, Zeman, Martinec, Hucl, Blumentrit, Knesl, Pour - Pouska, Bernad, Steiner, Čurda, Pitel, Vondryska, Topinka, Pavlis, Vizinger,Vondryska, Nauš.

HC Řisuty: Dlouhý (Schwamberger) - Kašák, Sedláček, Čermák, Babický, Fiala, Čížek, Bílek, Landa, Kos, Schrezl, Hlusička, Kraus, Křepelka, Veselý, Záleský, Pavel, Krpata, Vlček, Hudíček.

Hned po třiadvaceti vteřinách prověřil Dlouhého svou střelou Topinka, hostující gólman byl ale připraven. Na druhé straně vyslal střelu na Kůdelu hostující Hudíček, střela ale skončila v lapačce domácího brankáře. V polovině 2. minuty mířil do betonů Dlouhého Čurda. O minutu později mířila střela Poura do betonu Dlouhého. Ve 3. minutě se sám před Dlouhého dostal Pitel, ale jeho zakončení mířilo vedle branky. V 5. minutě se v akci 2 na 1 ocitl Křepelka a Krpata, druhého jmenovaného, ale výborně vychytal Kůdela. V 6. minutě od modré vypálil Knesl, Dlouhý jeho pokus vyrazil. V polovině 8. minuty se z bezprostřední blízkosti branky neprosadil Steiner. Ke konci 9. minuty byl vyloučen hostující Landa. V úvodu přesilovky vypálil Pour, jeho dělovka proletěla těsně nad brankou. Po minutě vystřelil z pravého kruhu Pouska, ale jen do náruče Dlouhého. Další střela tentokráte z hole Martince skončila na betonu brankáře hostů. V 11. minutě vystřelil na Kůdelu hostující Kraus, domácí brankář byl pozorný. Ve 14. minutě byl vyloučen hostující Vlček. V přesilovce mířil do náruče Dlouhého Pouska. Stejně dopadla i střela Topinky. V 17. minutě ukryl Kůdela v lapačce nebezpečnou střelu Kosa. V 18. minutě objel branku Vizinger, ale při zakončení si vylámal zuby na Dlouhém. V 19. minutě neskončila golem ani střela Bernada. První třetina tak gól nepřinesla.

Ve 21. minutě se neprosadil střelou z mezikruží Steiner. Ve 23. minutě střelou z úhlu zahrozil Hlusička, Kůdela byl pozorný. Ve 24. minutě vyslal Bernad přihrávku na volného Pavlise, ten ale na puk nedosáhl. Ve 25. minutě poskakoval puk brankovištěm po střele Krause, Kůdela se kotouče zmocnil. Ve 28. minutě na modré napřáhl Martinec, kotouč se zastavil v Dlouhého lapačce. Ve 30. minutě se skóre měnilo, nahazovanou střelu Steinera tečoval do branky Pavlis a poslal domácí do vedení. V polovině 32. minuty Bílek nedovoleně atakoval Pousku a byl vyloučen. Přesilovku domácí využili. Do střely Knesla vložil šikovně hokejku Pouska a kotouč skončil za zády Dlouhého. Ve 34. minutě byl vyloučen domácí Zeman. V přesilovce si Kůdela poradil se střelou Kosa, kterou vyrazil do rohu. V přesilovce si Kůdela poradil se střelou Kosa, kterou vyrazil do rohu. Další střela, tentokráte z hole Čermáka, skončila v lapačce Kůdely. Ve 35. minutě mířila střela Vizingera mimo branku. Ve 36. minutě předvedl Kůdela své kvality proti střele Vlčka, kterou dokázal perfektně zlikvidovat lapačkou. Ve 38. minutě fauloval Knesl unikající Kosa, domácí obránce dostal dvě minuty. Hosté se oprávněně dožadovali trestného střílení, nařízeno však nebylo. Oslabení domácí přestáli. Hosté se přeci jen dočkali snížení, a to sedm sekund před koncem třetiny, když Bílkovo nahození do branky tečoval Fiala.

Do třetí třetiny vstoupili hosté aktivně s touhou vyrovnat. Už po minutě se z kruhu snažil prosadit Vlček, ale Kůdela byl pozorný. Na začátku 43. minuty byl vyloučen Martinec. V přesilovce hosté domácím zatápěli, ale domácí obětavě bránili a navíc se mohli spolehnout na Kůdelu, který odolával pokusům soupeře. Ve 45. minutě se v dobré pozici před brankou zjevil Čurda, ale mířil jen do náruče dlouhého. O minutu později mířil do gólmana domácí Bernad. Ve 48. minutě hosté vyrovnali, když se z prostoru kruhů prosadil Kos, který prostřel Kůdelu mezi tělem a rukou. V polovině 49. minuty nařídil hlavní sudí velmi přísně trestné střílení za faul Zemana na Záleského. Sám faulovaný hráč trestné střílení neproměnil, Kůdela ho zkušeně vybruslil. V 50. minutě se střelou z kruhů neprosadil Pavlis. V polovině 52. minuty byl vyloučen Kašák. V přesilovce tvrdě vypálil Martinec, ale Dlouhý jeho pokus zneškodnil betonem. Následně utrpěl sekeru v útočném pásmu Pour, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. V 54. minutě neudržel Dlouhý střelu Martince, na kterého dotíral Pavlis, ale Dlouhý před domácím útočníkem ukryl kotouč v lapačce. V 57. minutě podržel domácí Kůdela, když se stačil přesunout proti střele Křepelky. V 59. minutě skončila na Kůdelově vyrážečce střela Čermáka. Po 60-ti minutách byl stav 2:2, následovalo prodloužení.

Hned v úvodu byl jasně podražen Pour, rozhodčí zůstal opět klidný. V 61. minutě ztroskotal na Kůdelovi Kos. O dvě minuty později neuspěl na druhé straně Steiner. Třináct sekund před koncem prodloužení byl vyloučen hostující Vlček. Domácí přesilovku využili po šesti vteřinách, když Pour od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Rozhodl tak o tom, že bonusový bod zůstane v Klatovech.