Kobra nasázela Klatovům dvanáct gólů

Napsal: | Martin Karlík 22. 9. 2013
S pořádným debaklem se vraceli v sobotu večer domu hokejisté Klatov. Ti prohráli na ledě Kobry Praha vysoko 12:3. Domácí vyhráli zaslouženě, neboť byli takřka po celý zápas jasně lepším týmem. Lví podíl na výhře domácích má Martin Čurda, jenž loni oblékal klatovský dres, vstřelil pět gólů a na jeden nahrál. Dalším katem Klatováků byl Jiří Jakeš, který nahrál na šest branek. Nešťastnému utkání přihlíželo i několik fanoušků Klatov.
21.09.2013
2. kolo
Kobra Praha
12:3
(1:0, 4:2, 7:1)

Branky a nahrávky: 6. Čurda (Jakeš, Kocman), 23. Čurda (Ton, Kocman), 27. J. Verbík (Paris, Slanina), 30. Kocman (Jakeš), 39. Žáček (R. Verbík), 43. Pohl (Kocman, Čurda), 44. Bárta (Verbík, Sekerka), 47. Čurda (Jakeš, Pohl), 49. Čurda (Jakeš, Kocman), 51. Žáček (Strnad, Sekerka), 52. Čurda (Jakeš, Kocman), 56. Kocman (Čurda, Jakeš) – 35. Pour (Pouska), 39. Fait, 48. Vondryska (Blumentrit, Mrázek). Rozhodčí: Dundr – Hrubec, Štechmümeller. Vyloučení: 8:6 navíc Pour 10 OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 45.

Kobra Praha: Mouček (Malík) – R. Verbík, J. Verbík, Pohl, Ton, Sem, Tuček, Sekerka, Slanina, Čurda, Jakeš, Kocman, Paris, Žáček, Bárta, Strnad, Čtveráček, Cafourek, Švaříček, Koubek.

SHC Klatovy: Pravda (44. Lejsek) – Mrázek, Zeman, Martinec, Blumentrit, Pour, Fait, Linhart, Bernad, Steiner, Pouska, Topinka, Pavlis, Němec, Bastl, Vondryska, Vizinger, Čuban, Pacanda.

První útok předvedli hosté, ale Topinka svým pokusem na Moučka nevyzrál. Domácí si pomohli faulem, hosté tak měli možnost přesilové hry. V přesilovce si kotouč ve středním pásmu sklepl Pour, ale sudí mu k udivení všech písknul vysokou hůl, což Pour neunesl a odpálil kotouč, za což dostal osobní desetiminutový trest. V přesilovce dále od modré napřáhl Fait, kotouč šel ale mimo. Ve 3. minutě to z úhlu zkusil Paris, ale Pravda byl pozorný. V 6. minutě se domácí dostali do vedení, když se důrazem na brankovišti prosadil Čurda. V 8. minutě vyrazil Pravda do rohu nahození Tona. O minutu později se před branku natlačil Tuček, ale Pravdu nepokořil. Poté se zblízka neprosadil Strnad, Pravda zasáhl lapačkou. V 11. minutě vypálil krásně od modré Martinec, ale ke smůle hostů orazítkoval pouze břevno. Na druhé straně mířil Tuček do betonů Pravdy. Ve 12. minutě byl vyloučen domácí Tuček. V oslabení hostům ujel Jakeš, ale jeho bekhendové zakončení skončilo na tyčce hostující branky. Na druhé straně mířil Blumentrit mimo prostor třech tyčí. V 16. minutě byl v úniku faulován Vondryska, sudí správně nařídil trestné střílení. Vondryska se pokusil vymáchat Moučku, ale ten mu kotouč vypíchl. Následně byl vyloučen Pour. V přesilovce napálil puk do branky po přerušení Švaříček, což zůstalo bez odezvy ze strany rozhodčího. Jen Čuban poslal Švaříčka výchovně k zemi. V 19. minutě byli domácí potrestáni za zdržování hry. V přesilovce to z kruhu zkusil Vondryska, ale Mouček byl úspěšnější.

Hned v úvodu se snažil Steiner najít před brankou Pousku, což se mu povedlo, ale trefil jen brusle svého spoluhráče. Ve 22. minutě nahazoval ze středního pásma Zeman a kotouč odražený od mantinelu si málem do branky skopl Moučka. Ve 23. minutě předvedl Pravda parádní zákrok proti osamocenému Cafourkovi. Zanedlouho byl vyloučen Čuban. V oslabení vytlačil domácího beka s pukem do středního pásma Pour. Přesilovku domácí nakonec využili, když Pravdu z mezikruží prostřelil Čurda. Ve 26. minutě mířila Topinkova střela nad. O minutu později domácí navýšili vedení, když hostující obrana nechala Pravdu na holičkách, čehož využil J. Verbík a navýšil vedení domácích. Ve 28. minutě se do úniku dostal Steiner, ale na Moučku nevyzrál, domácí gólman se štěstím chytil puk do lapačky. Ve 30. minutě bylo pro hosty ještě hůře, opět chybovala obrana, což potrestal Kocman a zvýšil na 4:1. Ve 33. minutě zamkli hosté domácí v obraném pásmu, ale na Moučku nevyzráli. Následně od modré vypálil Blumentrit, kotouč proletěl nad brankou. O minutu později vychytal Moučka parádně dorážku Čubana z bezprostřední blízkosti branky. Ve 35. minutě hosté využili přesilovku zásluhou Poura, který se trefil ranou od modré. V té samé minutě byl vyloučen Pravda. V oslabení ujel Čuban, ale opět se vyznamenal Moučka, který fantasticky hokejkou znemožnil hostujícímu útočníkovi zakončení. Ve 39. minutě domácí vstřelili další gól, rozhodčí signalizoval výhodu, hostující gólman se přestal soustředit, čehož využil Žáček, který lehce překonal nepozorného Pravdu. Hosté ale rychle odpověděli zásluhou Faita, který na modré zachytil rozehrávku domácích a ranou od modré pokořil Moučku.

V úvodu posledního dějství mířil do Pravdy Jakeš. Ve 42. minutě vyrazil Moučka ramenem střelu Zemana. Ve 43. minutě si před branku sjel Pohl a pokořil Pravdu bekhendem. Po minutě přidali domácí další gól, v mezikruží zůstal osamocený Bárta, který neměl problém se zakončením a vyhnal Pravdu za stavu 7:2 z branky, toho nahradil Lejsek. Ve 46. minutě ukryl Lejsek v lapačce tvrdou střelu R. Verbíka. Ve 47. minutě domácí vyšachovali hostující obranu a navýšili svůj náskok, když se do odkryté klece trefil Čurda a zkompletoval svůj hattrick. V té samé minutě byl hodně tvrdě sestřelen Fait, který ledovou plochu opustil jen za pomoci spoluhráčů a lékaře, rozhodčí však zákrok nepotrestal. Ve 48. minutě hosté zkorigovali výsledek na 8:3, když se po Blumentritově pasu trefil Vondryska nad beton Moučky. Po minutě však domácí opět skórovali, když se opět volný Čurda, trefil nad lapačku Lejska. Desátý gól přidali domácí o dvě minuty později, když Strnad našel Žáčka, ten střelou z první pokořil Lejska. V 52. minutě si před branku sjel obránce Martinec, ale Moučku nepřekonal. Na druhé straně se skóre měnilo, opět se trefil Čurda. V 54. minutě se z kruhu uvolnil Bastl, ale trefil jen Moučkův beton. O minutu později skončila v náruči Lejska střela Sema. V 56. minutě přidali domácí další gól, když zůstal před brankou nikým nehlídaný Kocman a pokořil pohodlně Lejska. V 58. minutě domácí obránce zbytečně dohrál tvrdě u mantinelu Němce, vyfasoval dvě trestné minuty. V přesilovce od modré vystřelil Zeman, ale Moučka bez problémů střelu pokryl. Poté se již dohrávalo v poklidu. Po závěrečné siréně slavili domácí zcela zasloužené vítězství. Hostům nezbývá nic jiného, než na tento hororový zápas zapomenout a v klidu se připravit na další duel, který klatovští sehrají doma proti Žďáru nad Sázavou ve středu 25. září od 18:00.