Kolín potvrdil roli favorita

Napsal: | Martin Karlík 7. 11. 2013
Klatovští hokejisté prohráli ve středečním zápase druhé hokejové ligy na domácím ledě s favorizovaným Kolínem 2:4. Domácí přitom vedli v polovině utkání o gól, ale do přestávky hosté otočili vývoj ve svůj prospěch. Ve třetí třetině kolínští vstřelili další dvě branky, domácí pouze v závěru korigovali stav utkání. I přes prohru si však domácí zaslouží uznání za bojovnost. V klatovském dresu si debut odbili plzeňští junioři, kteří jsou v Klatovech na střídavé starty, a to obránce Jan Holý a útočník Vojtěch Tulačka, který působil v Klatovech už v předešlé sezoně.
06.11.2013
13. kolo
2:4
(1:0, 0:2, 1:2)
SC Kolín

Branky a nahrávky: Bernad (Pacanda), 60. Holý (Pejchar, Tulačka) - 31. Ježek (Zumr, Morkes), 39. Skokan (Mejzr), 45. Valášek (TS), 59. Valášek (Malý). Rozhodčí: Kostourek – Belko, Maloušek. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 220.

SHC Klatovy: Pravda (Smejkal) – Zeman, Rajal, Farný, Haney, Martinec, Hucl, Blumentrit, Bernad, Pacanda, Topinka, Němec, Bastl, Tulačka, Pitel, Čuban, Vondryska, Vizinger, Pejchar, Holý

SC Kolín: Moravec (Sejpal) - Hanzl, Skokan, Mejzr, Morkes, Ježek, Valášek, Zumr, Pýcha, Kubát, Nedbal, Pácal, Chaloupka, Barták, Nedbal, Malý, Jankovský, Šifra, Čtvrtečka, T. Kočí, Semirád

První akci utkání předvedli domácí, když se Bernad protáhl po pravé straně, ale k zakončení se nedostal. Ve 2. minutě byl vyloučen Hucl. V přesilovce od modré střílel Hanzl, ale trefil pouze bránícího hráče před sebou. Domácí oslabení ubránili s přehledem. V 5. minutě se z kruhu uvolnil Němec, ale Moravec byl pozorný. Na druhé straně vyrazil Pravda do rohu střelu Chaloupky. V 8. minutě se domácí dostali do vedení, v akci 2 na 1 nahrál Pacanda Bernadovi, který se trefil nad rameno Moravce. V 9. minutě byl vyloučen domácí Holý. V přesilovce prověřil Pravdovu pozornost Malý. Ve 13. minutě se hostům po zmatku před domácí brankou podařilo dostat puk do branky, jenže puk dostali do branky rukou, tudíž branka nebyla uznána. Ve 14. minutě vytvořili hosté obrovskou chybu v obraném pásmu, ale domácí jí potrestat nedokázali. Vondryska trefil pouze gólmana hostů. V 16. minutě od modré vypálil Topinka, ale Moravec ukryl puk ve své lapačce. O dvě minuty později vytvořili domácí chybu ve středním pásmu, po které musel Hucl zatáhnout za záchrannou brzdu, fauloval. V přesilovce Pravdu nepřekonal Mejzr, domácí gólman jeho pokus ukryl ve své výstroji. Domácí tak šli po první třetině do šaten s jednobrankovým náskokem.

Ve 22. minutě na modré napřáhl Hucl, ale kotouč proletěl nad brankou. Poté dostali domácí možnost první přesilové hry. V přesilovce našel Martinec krásným pasem Pacandu, ale ten nezamířil přesně. Ve 26. minutě trefil boční konstrukci hostující Semirád střelou z kruhu. V 28. minutě se na ledě strhla potyčka. Při signalizované výhodě ujížděl Pravda na střídačku a byl podražen jedním z hostujících hráčů. Tento zákrok šel potrestat Bernad, který se pustil do bitky s hostujícím hráčem. Oba aktéři vyfasovali čtyřminutové tresty. Zanedlouho byl vyloučen další hostující hráč a domácí hráli dlouhou přesilovku 5 na 3. V přesilovce dokázali domácí vytvořit závar před Morovcovou brankou, ale bez gólového efektu. V 31. minutě bylo vyrovnáno, když Pravdovi nešťastně propadla střela Mejzra a hostující Ježek v poklidu dorazil puk do branky. Ve 35. minutě se do samostatné akce dostal Pejchar, ale hostující gólman byl úspěšnější. V 37. minutě trefil Vondryska svou střelou z levé strany rameno hostujícího gólmana. Ve 39. minutě byl vyloučen Rajal. Přesilovku se hostům podařilo využít, když se puk odrazil od některého z domácích hráčů do branky, branka byla připsána Skokanovi. Domácí se snažili o rychlou odpověď, Čuban projel do pásma, nahrál Zemanovi, ten vypálil, Moravec puk vyrazil před sebe, kde se ho domácí snažili dostat do branky. Při hostech však stálo štěstí, do kabin odešli hosté s jednobrankovým náskokem.

Ve 41. minutě zasáhl Moravec lapačkou po střele Hucla. O tři minuty později zazvonilo na druhé straně břevno. Ve 45. minutě nařídil sudí trestné střílení. To hostující hráč proměnil, když se trefil do horního růžku. Ve 46. minutě byl vyloučen hostující Morkes. Domácím se přesilovka, ale vůbec nepovedla. Naopak Pravdovu bdělost prověřil Pácal. Ve 49. minutě se domácí dostali do akce 3 na 1, ale šancí pohrdli. Na druhé straně mířila do lapačky Pravdy střela Hanzla. Domácí gólman si však poradil i s pokusem Valáška. V 52. minutě hráli domácí další přesilovku. V té domácí uzamkli hosty v jejich obranném pásmu, ale když se domácím povedlo vytvořit velký závar před branku, sudí hru přerušil i přesto že puk byl volný. V 55. minutě Pravda vyrazil střelu Šifty. Přesně dvě minuty před koncem dostali domácí možnost další přesilové hry. Navíc ještě odvolali gólmana. Domácím se sice povedlo vyhrát buly a vystřelit, ale hostující gólman byl pozorný. Jenže minutu před koncem utkání přišla chyba v rozehrávce, kterou ztrestal gólem do prázdné branky Valášek. Domácí korigovali výsledek osmačtyřicet sekund před koncem, když se mezi betony Moravce trefil Holý. Po závěrečné siréně se z vítězství radovali hosté, ale domácí si zaslouží uznání za předvedený výkon.