Kolín potvrdil roli favorita

Napsal: | Martin Karlík 2. 2. 2014
S další porážkou na kontě se vraceli domů hokejisté Klatov. Ti v sobotu prohráli na ledě Kolína 6:1. O vítězství domácích rozhodlo zejména využívání přesilovek, když domácí využili hned tři přesilovky, hosté však ani jednu. Ač výsledek zní jednoznačně, tak to neodpovídá průběhu hry neboť při rovnovážném stavu hráčů byla hra velmi vyrovnaná.
01.02.2014
30. kolo
SC Kolín
6:1
(1:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Jankovský (Valášek), 37. Malý (Mejzr), 40. Valášek (Jankovský), 46. Šafránek (Kadlec), 49. Malý (Kulhánek), 53. Šifta (Šafránek, Kadlec) – 22. Vondryska (Čuban). Rozhodčí: Weinfurter – Tasch, Maštalíř. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 750.

SC Kolín: Sejpal (Moravec) – Nedbal, Pácal, Hanzl, Pýcha, Barták, Skokan, Kulhánek, Muláček, Morkes, Valášek, Jankovský, Šifta, Kadlec, Šafránek, Malý, Mejzr, Semirád, Ježek, Zumr, Kubát.

SHC Klatovy: Pravda (Lejsek) – Škrak, Zeman, Hucl, Martinec, Blumentrit, Vilhelm, Slavík, Vraný, Pacanda, Topinka, Bernad, Kodýtek, Tulačka, Němec, Pouska, Pitel, Uhlík, Vondryska, Čuban.

Hned po vhazování se do pásma prodral Šafránek, ale bekhendovou střelou Pravdu nepokořil. Při zákroku Pravda ztratil hůl, bez které byl téměř minutu, ale domácího toho nedokázali využít i přestože, že měli pár dobrých střeleckých pokusů. Domácí se do vedení dostali na začátku 4. minuty, když se nad lapačku Pravdy trefil Jankovský. V 6. minutě zahrozili poprvé hosté, ale Sejpal byl pozorný. O minutu později mířil do Pravdy z mezikruží Kadlec. V 9. minutě minula branku střela Muláčka. V polovině následující minuty byl vyloučen Škrak. Oslabení hosté přestáli. Ve 12. minutě se před hostující střídačkou strhla menší šarvátka mezi domácím Skokanem a hostujícím Čubanem, oba borci dostali čtyřminutové tresty. V 15. minutě se ve velké šanci ocitl Vondryska, ale z bezprostřední blízkosti branku minul. O minutu později vypálil tvrdě od modré Pácal, ale Pravda byl připraven. Zanedlouho byl vyloučen Uhlík. I toto oslabení hosté přestáli. V závěru třetiny mohli hosté vyrovnat, ale nedokázali trefit odkrytou branku.

Do druhé třetiny vstoupili hosté aktivně. Z toho vzešla vyrovnávací branka, když se z dorážky pod beton Sejpala trefil Vondryska. Ve 23. minutě byl vyloučen Ježek. V oslabení ujel Morkes, který se pokusil prostřelit Pravdu, ale ten kotouč vyrazil. Pak se před před Sejpala dostal Bernad, ale domácí gólman byl pozorný. V další slibné pozici se ocitl Čuban, ale ani ten nedokázal pokořit golmana. V 25. minutě poskakovala brankovištěm střela Skokana. Ve 30. minutě jeli hosté v akci 2 na 1, ale tuto šanci využít nedokázali. O minutu později skončila střela Valáška na břevnu Pravdovy branky. Ve 35. minutě ukryl Pravda v náruči střelu Valáška. V 37. minutě se domácí dostali do vedení. Mejzrovo střelu vyrazil Pravda přímo na hokejku Malého, který následně hostujícího gólmana prostřelil. Ve 39. minutě byl vyloučen Blumentrit. Přesilovku domácí využili, když se nad rameno Pravdy trefil Valášek.

Ve 41. minutě do pásma vjel Pouska, ale jeho pokus mířil pouze do Sejpala. Ve 46. minutě domácí navýšili skóre, když se nad vyrážečku Pravdy trefil Šafránek. Ve 48. minutě byl vyloučen Škrak. Přesilovku domácí využili. Kulhánkovu vyraženou střelu poslal do branky Malý. V 50. minutě byl vyloučen domácí Mejzr. V přesilovce od modré vypálil Zeman, jeho střelu vyrazil Sejpal do ochranné sítě. V 53. minutě zůstal na mezikruží volný Šifta, který poslal puk za Pravdu. Poté se již hrálo bez vážnějších šancí na obou stranách, domácí v klidu kontrolovali hru a po závěrečné siréně se mohli radovat ze tří bodů. Hosté naopak odjížděli smutní, neboť výsledek je pro ně příliš krutý.

Nejlepším hráčem na straně domácích byl vyhlášen Josef Malý, na straně hostů Petr Zeman.