Mikuláš byl štědrý, Klatovy poprvé dvouciferně

Napsal: | Petra Jonášová 5. 12. 2007
K L A T O V Y - V dnešním utkání dalšího kola 2. ligy západ klatovští hokejisté vysoko vyhráli nad posledním týmem tabulky. V utkání se blýskl hattrickem a dvěmi asistencemi Jakub Dorňák, Martin Klaus zaznamenal 3 asistence, dvakrát pokořil Vaňouse ve slánské brance Lukáš Holub.
05.12.2007
17. kolo
Klatovy
10:1
(3:1, 1.0, 6:0)
UK Lev Slaný

Branky a nahrávky: 3. Kepl (Holý), 9. Heřmánek (Holub), 12. Holub (Dorňák, Čuban), 22. Dorňák (Kuna, Čuban), 46. Dorňák (Geltner, Klaus), 51 Hobl (Kepl), 55. Dorňák (Geltner, Klaus), 58. Setikovský (Mužík, Hobl), 59. Geltner (Dorňák, Klaus) 59. Holub (Heřmánek) - 15. Škripko (Iterký, Kregl). Rozhodčí: Němec - Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:10 navíc 10. min. Hobl (KLT) naražení zezadu, 10. min. Schlixbier (SLN) nesp. chování . Využití: 4:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 300. Střely na branku: 52:14. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 10:1.

Klatovy: Halmoši, (Štelmach) - Brožík, Kepl, Černý, Čuban, Geltner, Setikovský, Mužík, Holý, Kalafut, Horník, Klaus, Kuželík, Hobl, Kreuzman, Holub, Heřmánek, Kuna, Dorňák, Ceperko, Dvořák

UK Lev Slaný: Vaňous, (Dohnal) - Iterský, Schlixbier, Kohoutek, Petráček, Novák, Průcha, Gellner, Škripko, Pavlík, Kregl, Šťastný, Hořák, Hybš

Domácí hokejisté zahájili utkání náporem, z něhoř se urodil 1. gól utkání, který po asistenci Martina Holého zavěsil Richard Kepl. Hosté také zahrozili, ale šance Pavlíka skončila nad brankou Halmošiho. Pak už úřadovali domácí. Nejprve v přesilové hře Holub uvolnil Jiřího Heřmánka a ten se do prázdné branky nemýlil. Další gól zaznamenal Lukáš Holub, který využil nabídku spolupráce Čubana s Dorňákem. V 15. minutě využil hostující tým přesilovou hru. Střelu Kregla tečoval do branky Halmošiho Pavol Škripko a snížil pro hosty velice přijatelných 1:3.

Hra ve 2. třetině postrádala jakákoliv náboj a spád, domácí hráči se dokonale přizpůsobili rozhárané hře hostů. Místo přímého tahu na branku a kombinací se domácí utápěli v individuálních akcích, které neměly šanci na úspěch a většina z nich končila v rozích. I proto přinesla 2. třetina jen jeden gól v přesilové hře Klatov. Martin Kuna zakombinoval s Čubanem a vybídli Jakuba Dorňáka ke vstřelení branky a ten nezaváhal. I přesto si klatovští vytvořili řadu dobrých příležitostí, nechali v nich však vyniknout hostujícího gólmana Vaňouse, který dobrými zákroky ničil šance domácích a byl jediným hráčem hostů, který snesl po celý zápas přísnější měřítko.

Třetí část přinesla razantní oživení hlavně na straně domácích a velmi dobré momenty utkání. Jako by se hráči v šatně o přestávce probudili a tato třetina byla výrazná i gólově. Nejprve Jaroslav Geltner s Martinem Klausem nabídli Jakubu Dorňákovi skvělou pozici a ten blafákem překonal Vaňouse svým druhým gólem v utkání. Pak proběhla 50. minuta utkání a v ní šok pro hostující mužstvo, které hrálo v tu chvíli dvounásobnou přesilovku. Nejprve Richard Kepl vystihl rozehrávku hostů, nabídl loženku Jaroslavu Hoblovi a na jeho střelu byl Vaňous bezmocný. O 20. vteřin později Geltner v rohu pásma Slaného vybojoval puk, přihrál Jakubu Dorňákovi, který završil svůj hattrick v utkání. Natěšení diváci začali skandovat deset, deset a klatovští jim jejich přání splnili. Během posledních dvou minut zápasu dokonale rozebrali hostující obranu a ještě třikrát skórovali, jeden hezčí gól než druhý. Nejprve v přesilové hře Jan Setíkovský využil přihrávku Mužíka a o chvíli později Jaroslav Geltner po asistenci Dorňáka zvýšil vedení Klatov na 9:1. Minutu před koncem ujel Jirka Heřmánek, našel volného Lukáše Holuba před brankou, který si položil Vaňouse a bekendem vstřelil desátou, poslední branku utkání a završil mikulášskou nadílku pro hosty.