Odveta se Klatovům nepodařila

Napsal: | Petra Jonášová 3. 2. 2008
K L A T O V Y - V dalším pokračování nadstavby klatovští na vlastním ledě podlehli horákům z Velkého Meziříčí vysoko 2:6. Tři góly v utkání zaznamenal Karel Nekvasil a výrazně se podílel na vítězství svého týmu.
03.02.2008
29. kolo
Klatovy
2:6
(0:4, 1:0, 1:2)
V. Meziříčí

Branky a nahrávky: 22. Kreuzman, 45. Mužík (Holý, Kepl) - 9. Nekvasil (Konta), 11. Nekvasil (Konta), 16. Bukáček (Stráňovský, Sobotka), 17. Konta (Nekvasil, Adamec), 47. Nekvasil (Adamec), 48. Bula (Raus). Rozhodčí: Jílek - Brejcha, Černý. Vyloučení: 8:13, navíc Maxa (KLT) 10 min. za úder do hlavy, Kepl (KLT) 5 min. + do konce utkání za hrubost - Sobotka (MEZ) 5 min. + do konce utkání za hrubost. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 640. Střely na branku: 16:17. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:6.

Klatovy: Štelmach, 48. Tvrdík - Pericat, Kepl, Polák, Černý, Čuban, Geltner, Setikovský, Mužík, Holý, Kalafut, Horník, Kreuzman, Maxa, Kuna, Vondryska, Dvořák.

V. Meziříčí: Malý, (Pekárek) - Smejkal, Stráňovský, Heřmanský, Konta, Raus, Pálka, Kochánek, Kunstmüller, Bukáček, Červa, Nekvasil, Adamec, Krča, Bula, Sobotka, Burian, Láznička, Plhák.

Osm minut první části rozhodlo o osudu tohoto utkání. Domácí tým v této části zápasu působil ospalým dojmem a nechal si nasázet čtyři branky. Dvounásobnou přesilovku Klatovy nevyužily a pak začali úřadovat hosté. Nejprve v 9. minutě Karel Nekvasil zužitkoval nahrávku Luboše Konty. V přesilové hře zvyšoval opět Karel Nekvasil, který dorazil do prázdné branky střelu Luboše Konty. O pět minut zasadili horáci další ránu klatovskému celku. Při hře ve čtyřech se do neúplné obrany pustili hned tři hráči a Miroslav Bukáček neměl problém zakončit do prázdné branky jejich vzornou spolupráci. Hned poté následoval další výpadek a střelou od modré překonal Štelmacha Luboš Konta. Následně si Klatovy vybraly oddechový čas, který ale zdecimovaný tým Klatov na nohy nepostavil. Na domácích hokejkách se usadila nervozita a nepřesnost, a tak ani dvounásobná výhoda domácích nepřinesla snížení hrozivého stavu.

Nástup do druhé třetiny byl o poznání lepší. Ve hře 4 na 3 Petr Kreuzman od modré prostřelil poprvé hostujícího gólmana Malého. Klatovy se snažily snížit rozdíl ve skóre, ale narážely většinou na pozornou obranu hostí a bezchybný výkon gólmana Malého.

V úvodu třetí části Klatovy opět využily přesilovou hru. Radek Mužík dostal namazáno od Martina Holého a svoji tvrdou střelou od modré nedal Malému šanci. Veškerý vítr z plachet asi vzala domácímu celku další branka v jejich síti, která padla za několik okamžiků.Hattrick v utkání završil Karel Nekvasil, který se po pasu od Václava Adamce elegantně protáhl klatovskou obranou a zvýšil náskok svého týmu opět na tři branky. O půl minuty později vyhnal z branky domácího Štelmacha Jan Bula, který po přihrávce Petra Rause vstřelil 6 gól hostů. Do branky nastoupil Martin Tvrdík. V 53. minutě se strhla na ledě bitka, kterou rozhodčí potrestali tresty do konce utkání. Z následných přesilovek nic nebylo a hosté si odvezli zaslouženě všechny body.