Odveta vyšla za tři body

Napsal: | Petra Jonášová 10. 2. 2008
This text will be replaced
Se třemi body z táborského ledu se klatovští hokejisté vrátili domů. Oplatili soupeři v odvetě zaváhání na vlastním ledě. Jedinou branku v utkání vsítil Richard Kepl po přihrávce Michala Straky. 58. minut dokázali klatovští svůj hubený náskok udržet.
09.02.2008
30. kolo
HC Tábor
0:1
(0:1, 0:0, 0:0)
Klatovy

Branky a nahrávky: 2.Kepl (Straka). Rozhodčí: Vampola - Klouda, Svoboda. Vyloučení: 7:12 navíc Ševčík (TAB) 10+OK nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 560. Střely na branku: 29:22. Průběh utkání: 0:1.

HC Tábor: Kučera, (Anderle) - Zíb, Kanov, Škulina, Trieb, Suchánek, Klimeš, Mikeska, Kocar, Kupec, Mrkvička, Ficek, Ševčík, Matušík, Žižka, Ježek, Pechánek, Györi, Voříšek, Maršík, Chaloupka.

Klatovy: Halmoši, (Štelmach) - Kuna, Černý – Kreuzman, Mužík – Kalafut, Horník – (Plánička) Holý, Maxa, Polák – Kepl, Straka, Geltner – Kuželík, Setikovský, Dvořák – Čuban, (Vondryska, Holub)

Oboustraně opatrný úvod utkání, kdy oba celky vyčkávaly na chybu soupeře, vyšel lépe klatovským. Ve 2. minutě zpoza brány nahrál Michal Straka mezi kruhy ideálně postavenému Richardu Keplovi, který vsítil jedinou a nakonec vítěznou branku svého týmu. V 17. minutě přečkali hosté dvě minuty trvající oslabení o dva hráče, kdy táborští ostřelovali klec Dominika Halmošiho jako u Verdunu, ale skórovat se jim nepodařilo.

Byl to souboj dvou gólmanů, kdy ve druhé části utkání čelili oslabením, nájezdům, ale vsítit gól nedokázal ani jeden z aktérů sobotního večera. V závěru druhé části si domácí celek vynutil obrovský tlak, ale patrony asi vystříleli střelci Tábora v Mělníku.

Třetí část byla obrázkem druhé. Až v závěru se děly věci. Táborský Ševčík byl vykázán za nesportovní chování do šaten a klatovský tým byl oslaben o hráče v poli. Domácí odvolali gólmana a zkoušeli hru 6 na 4. Tady se projevila bojovnost a obětavost hráčů Klatov, kdy šli do soubojů na doraz, nedovolili domácím vyrovnat a vynutit si prodloužení. Perfektním výkonem a nulou na kontě se prezentoval gólman Klatov Dominik Halmoši.