Paráda, Klatovy porazily silnou Kobru

Napsal: | Martin Karlík 4. 12. 2013
Klatovští hokejisté porazili ve středečním utkání silnou Kobru 5:4. A vítězství to bylo zasloužené, neboť domácí byli vždy o krok napřed. Pro domácí je to dobrý odrazový můstek, neboť se ukázalo, že každý soupeř se dá porazit. Pochvalu si zaslouží všichni hráči, včetně navrátilce do sestavy, gólmana Tondy Štelmacha. Debut v klatovském dresu si odbyli mladí plzeňští obránci Jakub Slavík a Michal Moravčík.
04.12.2013
19. kolo
5:4
(1:1, 1:1, 3:2)
Kobra Praha

Branky a nahrávky: 8. Slavík (Martinec), 27. Moravčík (Pacanda, Topinka), 42. Topinka (Martinec), 46. Uhlík (Pitel, Pejchar), 48. Pejchar (Uhlík) – 15. Cafourek(Jakeš), 23. Malý (Sem, Bárta), 44. Slanina (Paris, Verbík), 59. Jakeš (Pohl). Rozhodčí: D. Pražák – Belko, Maloušek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. Diváci: 250.

SHC Klatovy: Štelmach (Pravda) – Škrak, Zeman, Hucl, Haney, Martinec, Blumentrit, Farný, Moravčík, Slavík – Pacanda, Topinka, Pouska – Vizinger, Vondryska, Čuban – Pejchar, Uhlík, Pitel

Kobra Praha: Mouček (Malík) – Ton, Cafourek, Verbík Jakub, Pohl, Verbík Roman, Sem, Jakeš, Kocman, Čurda, Slanina, Bárta, Paris, Malý, Žáček, Strnad, Tuček, Sekerka

Do úvodní šance se dostal Topinka, ale na Moučka nevyzrál. Následně byl vyloučen Paris. Přesilovka se domácím nevyvedla. Na konci 3. minuty mířila střela Parise mimo brankový prostor. Po té ukryl Štelmach v náruči střelu Jakeš. V 7. minutě byl vyloučen Strnad. Přesilovku domácí využili, když Martincovu střelu tečoval Slavík, Mouček nejprve vyrazil, ale na dorážku už byl hostující gólman krátký. V 10. minutě mířila Pejcharova střela do betonu Moučka. O minutu později skončila tesně nad Štelmachovo brankou nebezpečná střela Jakeše. Štelmach si zanedlouho poradil se střelou Čurdy, ukryl jí v lapačce. Na druhé straně minul branku Pouska. Ve 13. minutě našel Topinka před brankou volného Pacandu, ale ten mířil jen do hostujícího gólmana. V 15. minutě byl vyloučen Pitel. Přesilovku hosté využili. Když se střela Cafourka od modré odrazila od brusle domácího hráče za záda Štelmacha. Zanedlouho byl vyloučen Martinec. V přesilovce vypálil od modré Verbík, ale jeho střela šla mimo. Následně Štelmach vyrazil střelu Malého. V 17. minutě z pravého kruhu přestřelil branku Vondryska. V 19. minutě přišla chyba v obranném pásmu, kterou mohl ztrestat Bárta, ale na Štelmacha nevyzrál. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Ve 22. minutě se domácí dostali do akce 2 na 1, ale Moučka neohrozili. Následně se do úniku dostal Slanina, ale Štelmach jej vychytal, poradil si i s dorážkou, při které ztratil hůl, ale dokázal si poradit se střeleckým pokusem Sema. Poté dostal Štelmach hokejku od obránce, ale následně mu za záda propadlo nahození Malého. Ve 24. minutě proletěla nad brankou střela Slavíka. O dvě minuty později byl vyloučen Pohl. Přesilovku domácí využili, když se střelou od modré trefil nad lapačku Moravčík. V 29. minutě vychytal Štelmach fantasticky tutovku Pohla. Za minutu zazářil opět Štelmach, když předvedl ukázkový semafor proti pokusu Slaniny. Na druhé straně jeli v akci 2 na 1, Topinka s Pouskou, první jmenovaný vzal zakončení na sebe, ale gólmana hostů nepřekonal. Ve 33. minutě byl vyloučen Topinka. V oslabení ujel Vondryska, ale Mouček zasáhl betonem. Ve 35. minutě trefil boční konstrukci branky Haney. Na druhé straně branku přestřelil Čurda. V úvodu 40. minuty byl v úniku hákován Topinka, vyloučen byl Ton. V přesilovce od modré pálil Martinec, ale nepřesně. I po dvou třetinách byl stav nerozhodný.

Ve 41. minutě přestřelil branku Pouska. O minutu později nahodil od modré čáry Topinka a puk skončil za Moučkem. Na druhé straně pálil z blízkosti branky Ton, ale Štelmach vyrazil ramenem. Ve 43. minutě byl vyloučen Farný. V oslabení byl pukem bolestivě zasažen Slavík, ale sudím dlouho trvalo než hru přerušili. Přesilovku nakonec hosté využili, když Štelmacha pokořil Slanina. Ve 46. minutě se do akce 2 na 1 dostal Pitel s Uhlíkem, druhý jmenovaný dostal perfektní přihrávku a prostřelil Moučka mezi betony. Ve 48. minutě přišla opět akce 2 na 1 v podání Pejchara a Uhlíka, ale tentokráte si role vyměnili, Pejchara vymíchal hostujícího gólmana a pohodlně zakončil. O minutu později vyrazil Mouček střelu Haneye od modré. Na druhé straně si Štelmach poradil s pokusem Slaniny. V 52. minutě byl vyloučen Čuban. V přesilovce od modré pálil Verbík, Štelmach zasáhl betonem. Krátce po návratu Čubana, byl sporně vyloučen Moravčík. V přesilovce vyrazil Štelmach střelu Tona. V 58. minutě se domácí dostali do akce 3 na 1, kterou zakončoval Vizinger, ale trefil pouze břevno. O minutu později hosté snížili, když se mezi betony Štelmacha trefil Jakeš. V poslední minutě hosté odvolali gólmana. Definitivní pojistku mohl přidat Topinka, ale ze středního pásma těsně minul branku. Ale to domácí mrzet nemuselo, neboť vedení udrželi.