Po velkém boji remíza

Napsal: | Pavel Čuban, Petra Jonášová 7. 1. 2008
K L A T O V Y - V úvodním utkání nadstavby sudá - lichá klatovští hokejisté ukořistili horákům z Velkého Meziříčí bod. Klatovy odjely nekompletní bez nemocného Brožíka a omluvených Kuny s Heřmánkem. Dvoubrankové vedení se nepodařilo klatovským hokejistům udržet a nakonec si přivezli alespoň bod za remízu. Výborným výkonem se v utkání prezentoval gólman Klatov Antonín Štelmach.
06.01.2008
23. kolo
V. Meziříčí
3:3p
(0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Klatovy

Branky a nahrávky: 23. Bukáček (Bula), 48. Bula (Nekvasil, Heřmanský), 52. Kunstmüller (Stráňovský) - 17. Setikovský (Kuželík, Holub), 26. Holý (Klaus), 38. Čuban. Rozhodčí: Chlaň - Čížek, Pechal. Vyloučení: 7:8 navíc Kreuzman (KLT) 10 min. OT nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 438. Střely na branku: 30:16. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3.

V. Meziříčí: Malý - Smejkal, Stráňovský, Červa, Heřmanský, Úlehla, Pálka, Bukáček, Kunstmüller, Konečný, Bula, Nekvasil, Prachař, Hudcovský, Sobotka, Krča.

Klatovy: Štelmach, (Tvrdík) - Kalafut, Černý - Kreuzman, Klaus - Mužík, Horník - Holý, Kepl, Hobl - Čuban, Dorňák, Geltner - Kuželík, Setikovský, Holub - Ceperko, Dvořák.

V úvodu utkání domácí hokejisté několikrát prověřili připravenost hostujícího Štelmacha, který byl vždy na svém místě, ale postupem času přebírali otěže utkání klatovští hokejisté. Přečkali i tři následná oslabení a v 17. minutě poprvé udeřili. Po závaru před gólmanem Malým se nejlépe zorientoval Jan Setikovský, který po asistenci Romana Kuželíka otevřel skóre utkání. Ke konci úvodní třetiny měly Klatovy ještě výhodu přesilové hry, kterou ale nevyužily.

Domácí hokejisté, hnáni výborným publikem, v úvodu druhé části korunovali ve 23. minutě svůj tlak vyrovnávacím gólem z hole Miroslava Bukáčka. Klatovský tým se otřepal a v přesilové hře po přihrávce Martina Klause skóroval Martin Holý. Po šancích na obou stranách a vyrovnané hře horáci v 38. minutě při přesilové hře chybovali na modré, Pavel Čuban vypíchl obránci puk a svůj samostatný průnik zakončil gólem, který dostal klatovský tým do dvoubrankového vedení.

Ve třetí třetině Velké Meziříčí dostalo Klatovy pod velký tlak. Osm minut vydrželi hosté vzdorovat, ale na dorážku Jana Buly byl i Štelmach krátký. Vyrovnávací gól z hole, či sražený rukou Luboše Kunstmülera do branky i přes protesty hostující lavičky rozhodčí uznal, a tak se začínalo od nuly.

V prodloužení klatovský tým nevyužil výhodné přesilovky 4 na 3, Sobotka spálil šanci domácích a ani dobrá střela Jaroslava Geltnera si cestu ke dvou bodům nenašla, a tak se soupeři rozešli remízou 3:3.