První body ze hřiště soupeře

Napsal: | Martin Karlík 17. 11. 2013
S vítěznou náladou se vrátili kolem sobotní půlnoci hokejisté Klatov z Jindřichova Hradce. Domácí Vajgar porazili 6:3 a přivezli tak první venkovní body. Zlom v utkání přišel v poslední minutě druhé třetiny, kdy hosté vstřelili dva rychlé góly a odskočili do tří gólového vedení. Domácí se sice snažili, ale hosté jim svým bojovným výkonem nedali šanci. Všichni klatovští hráči si zaslouží pochvalu, včetně nováčka v sestavě obránce Christiana Vilhelma, který přišel ze Sokolova. Dobrý výkon podal i gólman Pravda.
16.11.2013
15. kolo
Jindr. Hradec
3:6
(0:2, 2:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 21. Jasečko (Voříšek), 24. Kocar (Jasečko, Dvořák), 47. Dvořák (Kocar, Voříšek) – 5. Čuban (Vondryska), 12. Bernad (Farný), 30. Vondryska (Čuban), 40. Topinka (Martinec, Pacanda), 40. Čuban (Vondryska, Zeman), 49. Pouska (Čuban, Hucl). Rozhodčí: Talpa – Dančišin, Měrtl. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 355.

Jindr. Hradec: Bláha (Kudrfalec) – Jasečko, Tržil, Jasanský, Mavrojanidis, Štěpán, Popelka, Skokan, Kocar, Voříšek, Tomšík, Mazanec, Kotrla, Kasalý, Pekárek, Dvořák.

SHC Klatovy: Pravda (Lejsek) – Zeman, Hucl, Martinec, Farný, Blumentrit, Vilhelm, Pacanda, Topinka, Bernad, Haney, Němec, Pouska, Pitel, Vondryska, Čuban.

První šanci měl domácí Kasalý, ale mířil pouze do Pravdy. Skóre otevřeli hosté, když akci 2 na 1 zakončil Čuban střelou nad lapačku domácího golmana, Čubanovi krásně přihrál Vondryska. Čuban mohli v 8. minutě navýšit skóre, ale trefil pouze náruč Bláhy. Ve 12. minutě před branku parádně prokličkoval Bernad a blafákem pokořil Bláhu. Za dvě minuty později byl v úniku Topinka, ale náskok hostů nezvýšil. Poslední minuty prvního dějství domácí zamkli hosty v obraném pásmu, ale ke gólu to nevedlo.

Úvod druhého dějství byl pro hosty jak ze zlého snu. Po dvaceti vteřinách byl vyloučen Bernad. Přesilovku domácí využili, když se střelou od modré prosadil Jasečko. Branka domácí nakopla. O tři minuty později domácí v signalizované výhodě vyrovnali, když Pravdu pokořil Kocar. V polovině utkání nedokázal Bláhu překonat Vondryska, přestože byl v dobré pozici. To hosty mrzet nemuselo, když se důrazem před brankou konečně prosadil Vondryska. Domácí se sice snažili o zvrat, ale hosté byli v obranné činnosti téměř bezchybní. Pak přišla poslední minuta, která rozhodla. Nejprve proměnil Topinka brejk 2 na 1, hostujícímu útočníkovi výborně přihrál Martinec. Dvacet sekund před odchodem do kabin se nad lapačku Bláhy trefil Čuban.

Ve třetí třetině se hosté už nikam nehrnuli, spíše se soustředili na pohlídání si náskoku. Domácí se naopak snažili minimálně o vyrovnání. Ve 47. minutě vykřesali naději, když se z blízkosti branky prosadil Dvořák. Hosté odpověděli o dvě minuty později, když Pouska pověsil puk do horního růžku Bláhovy branky. I po obdržené brance se domácí nevzdali, ale vždy narazili na dobře bojující hosty, kteří předvedli velkou obětavost nejen například v padání do střel viz. dobře hrající mladý nováček Vilhelm. Poslední dvě minuty hosté hráli přesilovku. Tu málem využili, ale Farný mířil pouze do břevna. Po závěrečné siréně se hosté mohli radovat ze zisku třech bodů.

Foto ze zápasu ZDE

Ohlasy trenérů

Milan Kupka, trenér Vajgaru: „Úvod zápasu nám nevyšel, udělali jsme tam dvě chyby a inkasovali jsme. Soupeř nás potrestal. V úvodu druhé třetiny, který nám vyšel a vypadalo to, že soupeře porazíme, přišly individuální chyby, které nás srazily zpátky do kolen a už jsme se z toho do konce zápasu nedostali. Moc mě to mrzí i kvůli fanouškům, kteří nás podporovali až do samotného konce utkání. Tyhle chyby se opakují, snažíme se na nich pracovat, ale opakují se pořád u těch stejných hráčů.“

Radek Mužík, trenér Klatov: „My jsme jeli do Hradce s tím, že už jsme chtěli urvat nějaké ty body venku. Hradec byl před námi, báli jsme se, že budou mít větší posily z Budějovic, což se nakonec nepotvrdilo. Hrál se vyrovnaný zápas, který se zlomil a rozhodnul v poslední minutě druhé třetiny, kdy jsme dali dva góly. Kluci to odmakali, disponujeme mladým manšaftem a takovéhle body jsou pro nás zlatý. Venku moc bodů asi získávat nebudeme, chceme pokračovat v tomhle stylu. Rozhodly dva góly a Hradec byl pro nás těžký soupeř.“

Ohlasy převzaty z webu: klhvajgar.cz