Řisuty rozhodly již v úvodních minutách

Napsal: | Martin Karlík 29. 9. 2013
Hororový vstup do utkání předvedli v sobotu klatovští hokejisté v utkání proti Řisutům ve Slaném. Během tří minut inkasovali čtyři branky, což prakticky rozhodlo o vítězi tohoto duelu. Hosté po většinu zápasu kupili chyby v obraně, čímž dávali domácím dost příležitostí ke skórování. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 9:4. Další vysoké prohře hostů, přehlížela i hrstka klatovských fanoušků.
28.09.2013
4. kolo
HC Řisuty
9:4
(4:0, 2:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 1. Landa (Náprstek, Kos), 2. Veber, 3. Slánský, 3. Vyšín (Sedláček), 31. Vlček (Veber), 32. Vyšín (Vodička), 50. Vodička (TS), 57. Vlček (Vodička), 60. Landa (Kos) – 37. Pacanda (Topinka), 40. Steiner (Blumentrit), 41. Pacanda (Topinka), 57. Bernad (Pavlis). Rozhodčí: Hlinka – Mašek, Votrubec. Vyloučení: 5:11. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60.

HC Řisuty: Schwamberger (Knap) – Kašák, Veber, Vodička, Landa, Kos, Kraus, Vlček, Hlusička, Krpata, Tomáš, Záleský, Náprstek, Pípal, Vyšín, Babický, Sedláček, Bílek, David, Voráček, Jirouch.

SHC Klatovy: Pravda (3. Lejsek) – Martinec, Blumentrit, Zeman, Fait, Hucl, Mrázek, Steiner, Pacanda, Topinka, Pavlis, Bernad, Němec, Čuban, Vondryska, Vizinger, Pitel, Bastl, Kodýtek.

První střelu na branku vyslal Topinka, jeho pokus vyrazil Schwamberger. Na druhé straně se mezi obránci prosmýkl Landa, který upadl, ale puk se došoural za brankou čáru, kde později skončil i Landa. Za necelou minutu později domácí přidali další branku, když kotouč odražený od mantinelu procpal za Pravdu Veber. Ve 3. minutě padl další gól, za kruhy napřáhl Slánský a kotouč skončil opět v brance. Po obdržené brance hosté vystřídali, brankáře Pravdu nahradil Lejsek. Jenže uplynulo pouze devět vteřin a Lejsek už také musel lovit puk ze své sítě, když se nad jeho lapačku trefil Vyšín. Ve 4. minutě byl vyloučen domácí Kos. Přesilovka se hostům příliš nevyvedla. V 7. minutě mířila Landova střela do náruče Lejska. O minutu později byl vyloučen domácí David. V oslabení vychytal Lejsek skvěle tutovku Kosa, když mu před odkrytou klec nahrál Landa, ale hostující gólman našel puk ve své výstroji. Ve 12. minutě byl vyloučen hostující Bernad, V přesilovce od modré vypálil Záleský, jeho pokus mířil do betonu Lejska. Poté Krausova střela rovněž od modré lízla tyčku Lejskovy branky. Ve 14. minutě v přesilové hře vystřelil od modré Blumentrit, jeho pokus šel mimo. V 16. minutě byl vyloučen Hucl po minutě si k němu přisedl Čuban, domácí tak měli možnost hrát minutu přesilovku 5 na 3. Hosté oslabení ustáli. V 19. minutě mířila Topinkova střela do domácího gólmana.

V 21. minutě v akci 2 na 1 našel Pacanda Steinera, ale ten netrefil kotouč ideálně. O minutu později to od modré zkoušel Veber, Lejsek byl připraven. Ve 25. minutě byl sám před brankou Bernad, ale trefil jen domácího brankáře. V 27. minutě mířila bekhendová střela Vodičky mimo branku. O minutu později mířil pokus Tomáše do Lejska. O minutu později byl v šanci faulován Náprstek a domácí dostali možnost přesilové hry. V přesilovce tečoval Veber před Lejskem Krausovu střelu od modré, ale hostující gólman ukryl puk ve své výstroji. Domácí přesilovku přeci jen využili, když se z blízkosti branky trefil Vlček. O půl minutu později jeli 2 na 1 Vondryska s Čubanem, ale druhý jmenovaný Schwambergera v domácí brance nepřekonal. Ve 33. minutě ukázali domácí hostům jak se nakládá s akcí 2 na 1, Vodička nahrál Vyšínovi, který bekhendovým blafákem pokořil Lejska. O minutu později skončila v lapačce Lejska střela Kosa. Ve 36. minutě byl před brankou osamocený Kos, ale před odkrytou částí branky minul kotouč. O minutu později se povedlo hostům skórovat, Topinka vypálil od modré a kotouč se odrazil od Pacandovy hokejky do branky. V 39. minutě vyjel zpoza branky Pavlis, ale Schwamberger si místo u tyčky pohlídal. Před odchodem do kabin se hostů podařilo skórovat, když se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval zkušený Steiner.

Hned v úvodu posledního dějství byl faulován Pacanda. A přesilovku hosté dokázali využít, když Topinkovu střelu dorazil do branky Pacanda. Ve 42. minutě byl vyloučen Pavlis. V oslabení dvakrát zahrozil Topinka, ale v obou případech byl úspěšnější domácí brankář. Na druhé straně mířil Kraus do lapačky Lejska. Ve 48. minutě vyjel zpoza branky Pípal, ale hostující gólman ukryl kotouč do své lapačky. V 51. minutě minula těsně branku střela Martince od modré. Na druhé straně vychytal samostatnou akci Krpaty Lejsek. Poté byl v úniku lehce hákován Vodička a rozhodčí nařídil přísné trestné střílení. To domácí hráč proměnil, když prostřelil Lejska mezi betony. V 53. minutě mířila střela Steinera do náruče Schwambergera. Zanedlouho byl vyloučen Bernad. V přesilovce orazítkoval Vlček tyčku střelou z první. V 55. minutě se domácí natlačili před Lejska, kde předvedli několik pokusů, ale hostující gólman odolal. O minutu později mířil do betonu domácího gólmana Pavlis. Hostům se ještě v oslabení podařilo skórovat, když se mezi betony Schwambergra trefil Bernad. Jenže domácí záhy odpověděli, když hostující obrana nechala u tyčky samotného Vlčka, který obdržel přesnou přihrávku a v klidu zasunul puk do odkryté branky. V poslední minutě byl za oplácení vyloučen Pavlis. Domácí přesilovku využili, když se deset vteřin před koncem trefil pod víko po krásném pasu od Kosa Landa. Utkání zkonilo výhrou domácích 9:4.