Roudnice odjíždí bez bodů

Napsal: | Petra Jonášová 16. 12. 2007
K L A T O V Y - V posledním vystoupení v letošním roce na domácím ledě klatovští hokejisté naplno bodovali. Dvěma góly zatížil konto soupeře Jakub Dorňák.
16.12.2007
19. kolo
Klatovy
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)
HC Roudnice nad Labem

Branky a nahrávky: 19. Dorňák (Holub, Klaus), 36. Kepl (Setikovský, Hobl), 36. Dorňák (Ceperko), 56. Ceperko (Horník) - 7. Žemlička (Vaněček), 41. Vaněček (Žemlička) . Rozhodčí: Stach - Flégl, Jindra. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Střely na branku: 34:15. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Klatovy: Štelmach, (Tvrdík) - Kepl, Černý, Čuban, Setikovský, Mužík, Kalafut, Horník, Klaus, Kuželík, Hobl, Kreuzman, Holub, Heřmánek, Kuna, Dorňák, Ceperko, Dvořák

HC Roudnice nad Labem: Kareš, Davídek - Šrek, Zenk, Černý, Kosejk, Tůma, Žemlička, Zuziak, Vaněček, Mouka, Novák, Woš, Pištěk, Hnátek, Neč

Úvod utkání začal náporem hostí. Brejk Roudnice zastavil ofsajd a domácí Štelmach musel dvakrát zasahovat při pokusech Woše a Žemličky. První přesilovku hosté přestáli bez úhony. Branku Roudnice ohrozil jen střelou od modré obránce Klatov Černý, avšak jeho pokus zlikvidoval hostující Kareš. V 7. minutě Richard Žemlička po nahrávce Vaněčka využil zmatku před Štelmachovou brankou a dostal do vedení roudnický tým. V druhé přesilovce Klatov zahrozil Kepl, ale z brankové čáry odpálil puk do bezpečí Kosejk. Při vyloučení domácího Čubana chyboval na útočné modré Kosejk, ale únik Klatov 2 na 1 nedokázal Kepl po spolupráci s Hoblem ani nadvakrát zužitkovat. Minutu před koncem první části se domácí obecenstvo dočkalo vyrovnání. Nahozený puk Lukáše Holuba zpracoval Jakub Dorňák, který zkušeně přelstil Kareše - vyrovnáno.

Ve druhé třetině Šrek fauloval ujíždějícího Kuželíka, ale nabídnutou přesilovku Klatovy nevyužily. Při vyloučení Setikovského Roudnice také neohrozila vážněji domácího Štelmacha. Drobet se přiostřilo a začalo se více vylučovat. Nejprve vzájemné vyloučení Kuželíka a Zenka přineslo hru ve čtyřech. Následně Kreuzman hákoval Žemličku a dal Roudnici šanci přesilové hry 4 na 3. V ní Roudnice zatlačila a Šrekova dělovka minula jen o vlásek Štelmachovu svatyni. Richard Kepl svou druhou šanci nezahodil, když zaužitkoval kombinaci Setikovského s Hoblem. Uplynulo pouze 26. vteřin a Jakub Dorňák předvedl, že má rychlé ruce a po nahrávce Ceperka blafákem zvýšil na rozdíl dvou gólů.

Úvod třetí třetiny domácí zaspali. Na ledě byl Žemlička, vyžadující zvláštní „péči“, které se mu ale nedostalo. Vrátil přihrávku Tomáši Vaněčkovi a ten snížil na rozdíl jediného gólu. Obě strany pak daly vyniknout gólmanům. V 51. minutě měly Klatovy chviličku výhodu dvounásobné přesilovky, kterou ale nevyužily. Až v 56. minutě od modré pálil Milan Horník a odražený puk otočkou do prázdné brány zametl Tomáš Ceperko. Heřmánek se objevil na trestné lavici 2. minuty před koncem 3. třetiny, Roudnice vycítila šanci a vybrala si oddechový čas. Kareš zůstal na střídačce a hosté hráli 6 na 4. Vaněčkovu šanci, který se ocitl sám před gólmanem, Štelmach vyřešil s přehledem. Domácí Klaus ještě obětavě zastavil poslední šanci Roudnice a na výsledku se už nic nezměnilo. Všechny body zůstaly doma.