S Bílinou jsme si poradili

Napsal: | Martin Karlík 2. 12. 2012
Po čtyřech prohraných zápasech se hokejisté Klatov dočkali výhry. Porazili Bílinu 3:2 a ukončili tím první polovinu základní části. Domácí o svém výhře rozhodli v první polovině duelu, když se dostali do tří brankového vedení. Hosté se sice v poslední třetině dotáhli na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat již nedokázali.
01.12.2012
18. kolo
3:2
(2:0, 1:0, 0:2)
Draci Bílina

Branky a nahrávky: 2. Kocman (Maxa), 11. Pavlis (Petráček), 28. Kajer (Martinec, Pouska) - 47. Štrach (Šrámek), 50. Hrubant. Rozhodčí: Sýkora - Mertl, Ingriš. Vyloučení: 7:8 navíc Švácha 10 OT . Využití: 1:2.

SHC Klatovy: Pravda (Maruš) - Mrázek, Zeman, Herr, Martinec, Hucl, Blumentrit, Petráček - Pouska, Kajer, Maxa - Steiner, Hájek, Nauš - Topinka, Pavlis, Vizinger - Hobl, Kocman, Čuban - Vondryska.

Draci Bílina: Melichar (Brzobohatý) - Polák, Kolčava, Štrach, Kabeláč, Malovický, Brožovský, Hrdlička, Urban, Hrubant, Přeučil, Mackal, Myšík, Novák, Švácha, Kail, Jirkovský, Šrámek, Vyrut, Smolík.

Hned po vhazovaní se do pásma probojoval Martinec, ale Melichara nepřekonal. Na začátku druhé minuty přihrál Maxa Kocmanovi, který si najel do mezikruží a střelou nad lapačku překonal Melichara. V té samé minutě byl vyloučen hostující Švácha. V přesilovce na modré napřáhl Blumentrit, jeho pokus Melichar bez problémů ukryl v lapačce. V 5. minutě se střelou z úhlu snažil prosadit Myšík, ale Pravda byl pozorný. V 8. minutě se neujala střela Čubana z těsné blízkosti branky. V 11. minutě na modré napřáhl Petráček, Melichar jeho pokus vyrazil přesně na hůl Pavlise, který hostující gólmana vymáchal a pohodlně zakončil. Ve 13. minutě od modré vypálil Štrach, jeho pokus však zablokoval Blumentrit. Ve 14. minutě ujeli v akci 2 na 1 Čuban s Pavlisem, druhý jmenovaný ovšem na přihrávku nedosáhl. V 15. minutě zachytil chybnou rozehrávku domácích Švácha, ale jeho pokus Pravda vyrazil. V 17. minutě se k odraženému puku dostal Kocman, ale brankáře hostů nepřekonal. V poslední minutě skončila střela Vondrysky v náruči Melichara.

V 21. minutě se do zakončení dostal Steiner, ale neuspěl. V 23. minutě namířil svůj pokus Švácha do náruče Pravdy. Ve 24. minutě zlikvidoval Pravda betonem střelu Urbana. Na konci 27. minuty byl vyloučen hostující Brožovský. Domácí přesilovku využili, když vyraženou střelu Martince od modré dorazil pod víko Kajer. Po této brance vystřídal v brance Melichara Brzobohatý. V 30. minutě byl vyloučen Mrázel. V přesilovce nebezpečně vypálil od modré Malovický, jeho pokus Pravda vyrazil, poté si poradil i s dorážkou Myšíka, kterou ukryl v lapačce. O chvíli později se natlačili hosté před Pravdu, který nátlaku odolal. Po této akci obržel hostující Švácha deseti minutový trest za nesportovní chování. V 36. minutě vyrazil Pravda do ochranné sítě střelu Jirkovského. Po té se hra odehrávala ve středním pásmu. Po dvou třetinách byl stav 3:0 pro domácí.

Do poslední třetiny přišli hosté pozdě a po právu za to obdrželi dvě minuty. V přesilovce domácí, ale nic nevymysleli. Ve 42. minutě zachytil Mackal špatnou rozehrávku, ale jeho střela skončila jen v náruči Pravdy. V 46. minutě byl vyloučen domácí Kocman. V přesilovce od modré vystřelil Štrach a puk skončil v brance. V 50. minutě poslal Kabeláč svým pasem do úniku Hrubanta, který pokořil Pravdu střelou mezi jeho betony. V 52. minutě byl na trestnou lavici odeslán Topinka. V přesilovce od modré vypálil Polák, jeho pokus skončil na plexiskle za brankou Pravdy. O několik sekund později se z levého kruhu uvolnil Mackla, jeho pokus rozvlnil boční síť domácí branky. V 55. minutě nalezl Kocman pěknou přihrávkou Čubana, ale ten trefil pouze gólmana hostů. V 57. minutě skončila střela Mrázka nad brankou hostů. Po té už domácí zkušeně drželi puk a hostům téměř nic nedovolili. Po závěrečné siréně se mohli domácí, po čtyř zápasovém půstu, radovat z výhry.