Sokolovské prokletí skončilo

Napsal: | Dominik Podaný, Dominik Podaný, Petr Diepold 14. 9. 2011
Klatovští hokejisté vlétli do utkání jako uragán a odmítli pokračování nezdarů na sokolovském ledě. Po skvělé první třetině, kdy obdrželi jediný šťastný gól po odrazu od brusle bojovali do konce i za zraněného Zemana, kterého transportovali do nemocnice.
Sokolov
14.09.2011
2. kolo
HC Sokolov
1:4
(1:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Sopr (Šulc, Kašpar) - 5. Kajer (Baxa, Steiner), 14. Valečka, 56. Hobl (Steiner), 57. Kocman (Steiner). Rozhodčí: Petružálek - Mašek, Fiala . Vyloučení: 9:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4. Hráč utkání: Steiner (0+3)

HC Sokolov: Makarovič (Francisko) - Funk, Mudra, M.Šulc, Formánek, Strýček, T. Jakubal, Diblík (A) - Soukup, Divíšek, Dobřemysl (C) - Carvan, Sopr (A), R. Kašpar - Račanský, Nový, Závorka - Baar, Kentoš. Trenér: Michna.

SHC Klatovy: Štelmach (Šproch) - Zeman, Mrázek, J. Kašpar, Valečka, Pouska, Baxa, Topinka, Kajer (A), Maxa (C), Vondryska, Hošťálek, Steiner, Setikovský, Hobl, Kocman, Pavlis, Čuban. Trenér: Mužík.

Klatovy daly zapomenout na nepovedené první utkání sezony a vstoupily do zápasu aktivně. A vyplatilo se, už v šesté minutě se dostali do vedení po krásné akci na jeden dotek, kterou zakončil Kajer. Svuj premiérový a zároveň vítězný gol za dospělé si připsal Valečka, jenž nádhernou ranou od modrné vyklepal všechny pavučiny v Marakovičově svatyni. Domácím se v následné přesilovce podařilo se štěstím snížit, kdy se od Soprovi brusle odrazil puk do branky.

Druhá třetina přinesla rychlou hru nahorů dolů, hrál se atraktivní hokej, a nebejt golmanů na obou stranách výsledek by se měnil každou chvíli. Hlavně Tonda Štelmach předvedl několik neuvěřitelných zásahů, kterými hodně pomohl svému týmu. Svoji smůlu si dnes vybral Petr Zeman, kterého zasáhla tečovaná střela tak něšťastně, že mu vyrazila dva zuby a hned musel být transportován do nemocnice.

Do třetí třetiny šli hosté s tím, dobře odbránit zbytek zápasu a pokusit se získat první 3 body v nové sezoně. A nejenom že dobře bránil, ale dokonce na rozmezí 56. a 57. minuty rozodli. Zvýšení na 1:3 si vzal na starost přihrávající Steiner a střelec Hobl a zápas rozhodnul Kocman.