Štěstíčko stálo při domácích

Napsal: | Martin Karlík 20. 12. 2013
This text will be replaced
Smolné utkání mají za sebou klatovští hokejisté. Ve středu prohráli na ledě Moravských Budějovic 4:3. Hosté ještě v polovině utkání vedli o dvě branky, ale do konce třetiny domácí srovnali, ve třetím dějství přidali domácí dva rychlé góly. Hosté se nevzdali, bojovali, ale dokázali pouze snížit na rozdíl branky, výborně zachytal domácí golman Šťastný. Kaňkou utkání byl výkon brněnského sudího Humpolíčka.
18.12.2013
22. kolo
M. Budějovice
4:3
(0:1, 2:1, 2:1)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 32. Matějka (Sobotka), 37. Vlašín (Trojan), 46. Sechovec, 47. Trojan (Matějka, Sobotka) – 4. Vizinger (Zeman, Maxa), 25. Pacanda (Zeman), 53. Pacanda (Slavík, Pouska). Rozhodčí: Humpolíček – Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 2:7 navíc Maxa 10 OT (Nesp. chov.). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.

M. Budějovice: Helešic (25. Šťastný) – Latner, Sechovec, Sobotka, Tichý, Hobza, Blažek – Kesner, Telesz,Kovalský, Matějka, Barták, Přidal, Trojan, Dostál, Hložek, Vlašín

SHC Klatovy: Mastík (Smejkal) – Škrak, Zeman,Martinec, Blumentrit, Vilhelm, Slavík – Maxa, Pacanda, Kodýtek, Němec, Pouska,Pitel, Uhlík, Vizinger, Vondryska.

Úvod zápasu patřil hostů, kteří svoji aktivitu utvrdili gólem ve 4. minutě, když Zemanovu střelu od modré tečoval do branky Vizinger. Domácí se snažili o vyrovnání, ale hosté hráli v obraně pozorně, spoleh byl hlavně také na Mastíka v brance. Ve 13. minutě nařídil sudí proti Klatovům velice sporné trestné střílení. To provedl Telesz, který zkoušel prostřelit Mastíka, ten ale hosty podržel. V 19. minutě obdržel Maxa osobní trest za diskuze se sudím.

Hned v úvodu druhého dějství mohl vyrovnat Latner, ale Mastík si dobře poradil s jeho pokusem. Ve 25. minutě vypálil od modré Zeman, Helešic jeho pokus neudržel a vypadl mu puk, který dostal ze jeho záda Pacanda. Po této brance domácí vystřídali gólmana, nejistého Helešice nahradil Štastný. Ve 29. minutě domácí vytvořili pořádný závar před Mastíkem, ale ten odolal. Ve 32. minutě domácí snížili. Hosté prohráli buly, Sobotka se dostal ke střele, tu Mastík vyrazil, k dorážce se dostal Matějka a střelou k tyčce pokořil Mastíka. Ve 35 minutě byl ve slibné šanci Vondryska, ale Šťastného nepřekonal. O dvě minuty později domácí vykombinovali hostující obranu, kterou zakončil střelou do odkryté klece Vlašín. V závěru hosté zamkli domácí v jejich obranném pásmu, ale v gól to přetavit nedokázali. V samém závěru směřoval kotouč na volného Škraka na modré, ale ten netrefil kotouč ideálně.

Domácí se ujali vedení ve 46. minutě, když přesilovku po přísném vyloučení využil Sechovec, který projel do pásma a zaskočil Mastíka. Za minutu domácí navýšili vedení, když se mezi Mastíkovy betony trefil Matějka. V 53. minutě hosté snížili, když Slavíkovu střelu dorazil za Šťastného Pacanda. Vstřelená branka hosty nakopla. A hned po vhazování zamkli domácí v obraném pásmu. Největší šanci měl Slavík, ale zblízka jej výborně vychytal Šťastný. V 55. minutě trefil břevno Šťastného branky Vizinger. O tři minuty jeli hosté 2 na 1, ale opět zazářil Šťastný. V poslední minutě hosté odvolali gólmana, hosté předvedli obrovský tlak, ale Štastný opět fantasticky zasáhl, tentokráte proti tisíci procentní šanci Pacandy.

Po závěrečné siréně slavili domácí, při kterých stálo více štěstí. Hosté si zaslouží absolutní pochvalu za svůj výkon, škoda, že si neodvezli za předvedený výkon alespoň bod, který by si zasloužili. Zklamáním je výkon sudího, který pokazil dojem z utkání.