Třetí výhra v řade

Napsal: | Radek Kolín 15. 1. 2012
Klatovští hráči se vezou na vítězné vlně, z Milevska přivezli cenné 3 body. Postarali se o to již v první třetině, kdy na soupeře doslova vlétli a zaslouženě první třetinu vyhráli 4:2. Ve zbývajících dvou třetinách nepustili domácí k sebelepším kombinacím, které by mohly vést ke zvratu v utkání. Zápas tak zaslouženě vyhráli 6:3.
14.01.2012
28. kolo
Milevsko 2010
3:6
(2:4, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Hamerle (Matějka), 20. Müller (Štych), 35. Müller (Klíma) - 2. Topinka (Kajer, Hauer), 7. Bernad (Kořínek), 16. Hucl (Hauer, Jež), 18. Bernad (Steiner), 45. Bernad (Hobl, Zeman), 50. Steiner (Pavlis). Rozhodčí: Vláčil - Ondráček, Krátký. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 30:31.

Milevsko 2010: Pipek (21. Knap) – Štych, Dušek, Štěrba, Klíma, Procházka, Tajbl, Božilov, Urbanec, Matějka, Kořánek, Sýbek, Müller, Hamerle, Silbernágl, Heřmánek, Hájek, Špánek, Novák, Kálal

SHC Klatovy: Jež (Hubáček) - Mrázek, Kulhánek, Kořínek, Zeman, Hauer, Hucl, Topinka, Steiner, Kajer, Bernad, Pavlis, Hobl, Flek, Pouska, Kocman.

První šance zápasu přišla již po 25 vteřinách hry. Měl jí domácí Milan Kořánek, který neprostřelil klatovského gólmana Ježe z levého kruhu a cestu do sítě si nenašla ani jeho bekhendová dorážka. Na začátku 2. minuty však hrálo Milevsko v šesti a hosté nabídnutou přesilovku dokázali využít. Kajer od mantinelu našel mezi kruhy Topinku, který zamířil přesně k tyči. Klatovy vedoucí gól notně povzbudil a šance na jejich straně začaly přibývat. Po levé straně unikl Pavlis a přihrál na kruh, odkud Bernad Václava Pipka v milevské brance neprostřelil. Pak najížděl na branku z pravé strany Topinka a zasáhl tyčku. V 7. minutě už se hosté radovali podruhé. Kořínek přihrával od levého mantinelu a mezi kruhy nepokrytý Bernad bekhendem tečoval puk k tyči. Milevsku ke snížení pomohla jeho první přesilovka. Nejprve vypálil od modré Michal Štych a brankař Jež hranou lapačky vytlačil puk nad branku. Pak z rohu poslal puk mezi kruhy Lukáš Matějka a Jakub Hamerle trefil horní roh branky. Hra se pak uklidnila a na další možnost se čekalo až do 15. minuty. To měli hosté kratičkou dvojnásobnou početní výhodu. Využít jí nedokázali, ale ještě než se vyloučený milevský hráč stihl dostat do svého pásma, ocitl se u tyčky volný Steiner, avšak branku netrefil. Pokračující klasickou přesilovku hosté už využít dokázali. To vystřelil od boxu časoměřičů Hucl a kotouč k překvapení všech skončil v horním rohu milevské branky. Milevsko mohlo odpovědět v 18. minutě. To vedl útok po pravé straně Milan Silbernágl, přenechal puk za sebe Tomáši Hájkovi, který ještě hledal na levém kruhu Jiřího Heřmánka. Ten dostal přihrávku na dlouhou hůl a tak branku netrefil. Z protiakce naopak Milevsko inkasovalo. Před brankou se ocitl Bernad a za nechtěné pomoci protihráčů umístil puk do branky. V závěru třetiny Milevsko ještě dokázalo snížit. Jiří Müller byl u tyčky příliš blízko brankaři a tak poslal puk bekhendem za kruhy na Michala Štycha. Ten vystřelil, Jež puk neudržel a Jiří Müller jej dorazil do branky.

Do druhé třetiny nastoupilo Milevsko s Lukášem Knapem v brance a s očekávaným náporem. V 42. minutě vypálil Jiří Müller zpoza obránce a Jež musel vyrážečkou nebezpečnou střelu vytěsnit. Pak Jakub Hamerle z levého kruhu našel před brankou Jiřího Müllera, který zblízka brankaře nepřekonal. Následně si Jež poradil s těžkou střelou Milana Silbernágla. Milevský tlak zastavila dvě oslabení, ale hned po nich se znovu vrhlo do útoku. Jan Sýbek přihrával od mantinelu mezi kruhy, kam si najel Michal Klíma, ale bekhendem Ježe nepřekvapil. V 33. minutě se hrálo ve čtyřech na obou stranách, když Michal Klíma na svém útočném výletě pronikl mezi obránci, byl při zakončení faulován a Jež tak mohl snadněji jeho střelu vyrazit. Pro Milevsko se tím pádem otevřela přesilovka 4 proti 3. V té dvakrát tvrdě vypálil od modré Michal Štych. Hostující brankař jeho první střelu vyrazil a druhou skryl ve své výstroji. S návratem svého hráče z trestné lavice mělo Milevsko dokonce dvojnásobnou přesilovku. V té znovu střílel Michal Štych a puk se zastavil na tyči hostující branky. V 35. minutě se Milevsko dočkalo kontaktního gólu. Při signalizovaném trestu nahodil Michal Klíma puk od modré, trefil u tyčky ležícího Jiřího Müllera, od kterého se puk odrazil a propadl brankaři do branky. Za chvíli se role obrátily a výhodu přesilovky 5 proti 3 dostaly Klatovy. Měly na ní téměř minutu a půl, ale využít jí nedokázaly. Vypracovaly si dvě velké možnosti. Nejprve Steinerovu střelu z kruhu Lukáš Knap vyrazil ramenem a pak se autor předchozí šance proměnil v nahrávače, když u druhé tyčky našel Topinku, jenž odkrytou branku netrefil.

V posledním dějství se Klatovy z domácího tlaku vymanily a navíc brzo přidaly uklidňující gól. Nejprve si Lukáš Knap poradil s nájezdem Topinky zprava. Pak však po závaru v milevském pásmu našel Zeman na levém kruhu zcela volného Hobla. Jeho pokus ještě Lukáš Knap vyrazil, ale puk se dostal k Bernadovi, který měl dostatečný prostor a čas doklepnout puk do prázdné brány. Milevsko se ještě nevzdalo. Za dvě minuty mělo přesilovkovou výhodu. V té Jež ramenem vyrazil střelu Jana Sýbka z kruhu, i následnou dorážku z mezikruží od Jakuba Hamerleho. Pak Milan Kořánek našel přihrávkou zpoza branky u tyčky volného Lukáše Matějku, který však ani nadvakrát puk do branky nedostal. Milevsko poté ubránilo soupeřovu přesilovku, po které jí však zasadil definitivní ránu hostující Steiner, jenž jen tak nahodil puk od mantinelu na branku, před kterou stál Jiří Heřmánek a nikým neatakován si jej srazil do vlastní brány. Milevsko pak už rezignovalo a hosté si pohodlně dokráčeli k vítězství. V 53. minutě Jiří Müller ze vzduchu sklepl klatovskou rozehrávku, přenechal puk Janu Sýbkovi, jehož střelu Jež zneškodnil. Pak přišly ještě dvě hostující šance. Střelu Pavlise zpoza kruží Lukáš Knap vyrazil a na pravém kruhu volný Kořínek branku netrefil.

Utkání bylo ukázkou současného rozpoložení obou týmů. Klatovy se vezou na vítězné vlně a tak odehrály zápas s lehkostí, puky se k nim odrážely tak jak měly a hlavně v první třetině byly lepším týmem. Milevsko se trápí a to se plně v zápase projevilo. Ve druhé třetině svého protivníka přehrálo. Šance však celkově proměňovat nedokázalo a naopak soupeři skórovat samo napomohlo.