V odvetě s Vlky opět výhra

Napsal: | Pavel Čuban, Petra Jonášová 14. 11. 2007
Ve středeční předehrávce 22. kola 2. ligy skupiny Západ klatovští hokejisté nenechali nic náhodě a potvrdili výhru z jabloneckého ledu. Za soupeře dvakrát skóroval exligista Mojmír Musil, ale na klatovskou tvrz to bylo málo. Výborným výkonem, zvláště ve třetí třetině, se prezentoval v klatovské kleci Antonín Štelmach. Klatovští mají sice o zápas více, ale postoupili zpět na 4. příčku tabulky.
HC Jablonec

Branky a nahrávky: 2. Holub (Heřmánek), 13. Klaus (Geltner, Dorňák), 16. Kepl (Holý, Hobl), 25. Holý (Kuna), 33. Mužík (Kuželík), 60. Dorňák (Holub) - 6. Musil, 35. Musil (Abrahám), 45. Kolmann (Šesták). Rozhodčí: Zubzanda - Geráth, Mertz. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3.

Klatovy: Štelmach, (Tvrdík) - Kuna - Černý, Mužík - Klaus, Horník - Kalafut, Kreuzman (Pericat), Holý - Hobl - Kepl, Čuban - Dorňák - Geltner, Kuželík - Heřmánek - Holub, Vondryska -Setikovský - Ceperko

HC Jablonec: Tomíček, Kysilka - Abrahám, Špak, Kolmann, Chládek, Vorel, Mrkvička, Pabiška, Musil, Šesták, Měrtl, Divíšek, Šulc, Burkoň, Lepka, Svoboda, Zeman, Malinský

Hned v úvodu utkání vyzkoušeli jako první hosté připravenost domácího Štelmacha a vzápětí z protiútoku zahrozil Holý, ale Tomíčkova lapačka byla na místě. O dvě minuty později byl již hostující gólman krátký na střelu Lukáše Holuba, který po spolupráci s Heřmánkem vyjel zpoza branky a otevřel účet utkání. První oslabení hostujícího celku klatovští neproměnili. Jen jednou zahrozili při úniku 2:1, ale Dorňák nabídku Čubana promarnil. Jinak už to provedl Mojmír Musil, který využil zmatku v domácí obraně a vyrovnal stav utkání. Od 10. minuty byl na ledě už jen klatovský tým. Zatlačil Vlky do defenzívy a bylo jen otázkou času, kdy tento tlak zúročí. Stalo se. Druhou přesilovou hru sehrály Klatovy o mnoho lépe než tu první. Geltner přihrál Martinu Klausovi na modrou, ten se elegantně uvolnil a švihem překonal Tomíčka. Tlak domácích pokračoval a o 3 minuty později rozpoutalo trio Hobl-Kepl-Holý v útočném pásmu Jablonce, kdy zamotali hlavy nejen hostům, ale snad i sobě, peklo a výsledkem byla další změna skóre. Po přihrávkách Holého a Hobla skóroval důrazný Richard Kepl. Po této brance si lavička hostů vzala time-out. Tlak Klatov pokračoval, ale šance Dorňáka, Holuba a Černého zůstaly nevyužity. 15 vteřin před koncem první části ještě zahrozil Musil z levé strany, ale Štelmach byl na místě.

Ve druhé části to byli opět domácí, kteří se s chutí pustili do soupeře. Kolmann pod tlakem vyhodil kotouč mimo hrací plochu a přesilovou hru klatovští proměnili. Kuna přihrál Martinu Holému a ten vyhnal z hostující branky Tomíčka, kterého nahradil Kysilka. Nový gólman v kleci Vlků odolával statečně náporu domácích 8 minut. Na střelu Radka Mužíka po asistenci Kuželíka byl již krátký. 5:1. Pak se ke slovu dostali hosté. Abrahám uvolnil Mojmíra Musila, který snížil na rozdíl tří gólů. Na druhé straně Kuna vyslal do brejku nádnernou nahrávkou Dorňáka, ale jeho blafák byl neúspěšný. Skóre zůstalo nezměněno i po šanci Kuželíka, který propásl nahrávku Martina Kuny.

Ve třetí části utkání domácí nechali soupeře nadechnout a umožnili mu vstup do utkání. Hosty nakopla branka v přesilové hře, kterou zužitkoval po asistenci Šestáka Petr Kolmann. Vlci začali hodně „kousat“ a postupem času převládala jejich aktivita, která ale ztroskotávala na excelentním výkonu brankáře Antonína Štelmacha, který v této části hry domácí tým výrazně podržel a znemožnil soupeři snížit stav utkání. V 57. minutě odvolali hosté gólmana, navíc byl Geltner vyloučen za zdržování hry a hosté hráli přesilovku 6 na 4. S podporou výtečného domácího publika toto oslabení domácí obětavě ubránili a naopak 36. vteřin před koncem zápasu pečetil vítězství Klatov do prázdné klece Jakub Dorňák po akci Holuba.

Konečný stav utkání 6:3