Vlci si odvezli osmičku

Napsal: | Martin Karlík 23. 9. 2012
Ani jablonečtí Vlci nedokázali pokazit Klatovům skvělý vstup do sezóny. Klatované totiž Vlky porazili vysoko 8:4, po třech zápasech mají plný počet bodů. Zažívají tak nejlepší vstup do sezóny za poslední roky. V utkání nejvíce zazářil obránce Lukáš Martinec, jenž vstřelil dvě branky a na dvě přihrál.
22.09.2012
3. kolo
8:4
(2:2, 2:0, 4:2)
HC Jablonec

Branky a nahrávky: 3. Čuban (Kocman), 11. Fiala (Martinec, Steiner), 23. Čuban, 30. Steiner (Martinec, Pravda), 44. Maxa (Kocman), 47. Martinec, 47. Hobl (Maxa, Pacanda), 57. Martinec (Topinka) - 16. Kedršt (Stehno), 18. Bříška (Tondr), 48. Šulc (Bříška, Tondr), 55. Mulač (Měrtl, Brokeš). Rozhodčí: Sýkora - Černý, Vavruška. Vyloučení: 8:10 + Brokeš 10 min nesp. chování. Využití: 2:2.

SHC Klatovy: Pravda (Karafiát) - Mrázek, Zeman P., Herr, Martinec, Hucl, Blumentrit, Fiala, Petráček - Pouska, Maxa, Steiner - Baxa, Pacanda, Topinka - Mainer, Vizinger, Hobl - Kocman, Čuban, Vondryska.

HC Jablonec: Hanousek (47.Bouška) - Petrmichl, Červený, Duda, Peřina, Zeman T., Abraham, Zákoutský, Šulc, Bříška, Tondr, Měrtl, Kedršt, Stehno, Mulač, Brokeš, Hájek, Vašek, Krátký, Kinkor.

Od úvodního vhazování byli aktivnější domácí. První střelu na Hanouska vyslal Pouska, jeho pokus však letěl nad branku. Domácí se za svoji aktivitu dočkali gólové odměny ve 3. minutě, když Kocman zpoza branky nahrál Čubanovi, který svou střelou k tyči nedal Hanouskovi sebemenší šanci. Hosté se osmělili až v 6. minutě, když Bříška po akci 2 na 1 vyslal střelu na Pravdu, ten však střelu zlikvidoval včasným zákrokem lapačkou. 8. minuta nabídla střelecký pokus Topinky, jenž skončil v lapačce gólmana hostů. O minutu později zablokoval pokus Šulce domácí Blumentrit. V 10. minutě byl vyloučen Brokeš a domácím se přesilovku podařilo využít, když Martinec nabil na modrou Fialovi, který svou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Ve 14. minutě se v dobré šanci zjevil Čuban, ale nedokázal zakončit přesně. V 15. minutě roztočili domácí před brankou Hanouska, který ztratil svou hůl, kolotoč, ze kterého hosty vysvobodil Hanousek zákrokem lapačkou po střele Blumentrita od modré. V 16. minutě objel Kedršť branku domácích a zasunul kotouč přesně k tyči. Snížil stav na rozdíl gólu. Hostům se podařilo vyrovnat v 18. minutě, když střelu Tondra tečoval za záda Pravdy Bříška. V 19. minutě jel sám na Hanouska Hobl, ale kotouč mu ve finální fázi sklouzl z čepele. První třetina tak skončila nerozhodně 2:2.

I úvod druhé třetiny byl v režii domácích, už po pár vteřinách nahazoval kotouč na branku Pouska, ovšem neúspěšně. V 22. minutě zaduněla dělovka Blumentrita jen o mantinel. O minutu později vybojoval kotouč v rohu Čuban, který si najel před branku a střelou mezi betony Hanouska poslal domácí do vedení. V 25. minutě proletěl Hoblův pokus těsně vedle branky hostů. V 28. minutě byl vyloučen Peřina, o minutu později ho následoval Tondr a domácí měli minutovou přesilovku 5 na 3. Tu ovšem využít nedokázali. Využili až následnou přesilovku 5 na 4. Martinec našel svým pasem Steinera , který si sjel mezi kruhy a svou střelu umístil nad rameno Hanouska. V 35. minutě hostující obraně upláchl Hobl, ale Hanousek sklapl své betony včas. V 37. minutě zneškodnil Pravda střelu Tondra. V 39. minutě se z otočky neprosadil Pacanda. Poslední minuta prostředního dějství nabídla dvě akce, nejprve Huclovu dělovku zlikvidoval Hanousek, poté se před branku dostal Hobl, ale nedokázal přehodit beton hostující gólmana.

Do třetí části vstoupili opět aktivněji domácí, což Vlky velice dráždilo. V 43. minutě napadl Petrmichl domácího Pousku. V 44. minutě nahazoval Maxa puk na branku, který k překvapení všech skončil v brance. V 47. minutě viděli diváci akci, která by si zasloužila nominaci do Zlaté helmy. Martinec vybojoval puk v obraném pásmu, projel celým hřištěm a střelou pod víko vyhnal Hanouska z branky. Zanedlouho si diváci opět mohli zařvat „gól“, když se střelou od modré trefil pod víko Hobl. Hostům se podařila rychlá odpověď, když se o půl minutu později trefil Šulc z těsné blízkosti branky. V 48. minutě nedokázal Pravdu překonat Měrtl. V 55. minutě vstřelili hosté branku zásluhou Mulače, jenž se nejlépe zorientoval před domácí brankou, po této brance došlo k menší rozmíšce mezi Fialou a Hájkem, oba aktéři dostali po dvouminutových trestech. V 57. minutě vyslal Topinka do úniku Martince, který svým bekhendovým zakončením překonal Boušku. O minutu později byla k vidění bitka mezi Blumentritem a Krátkým, ze souboje vyšel vítězně domácí borec. Utkání se poté již v klidu dohrálo. Po závěrečné siréně se domácí mohli radovat ze zaslouženého vítězství 8:4, které je posunulo do čela tabulky.