Vydřené dva body s Bílinou

Napsal: | Martin Karlík 22. 12. 2013
Dva body vybojovali hokejisté Klatov v posledním letošním mistrovském utkání. Na domácím ledě porazili Bílinu 5:4 po samostatných nájezdech. Domácí svým výkonem nenadchli, po celý zápas byli vždy o krok pozadu a dotahovali náskok soupeře. V nájezdech však prokázali pevnější nervy a připsali si tak alespoň bonusový bod. Další mistrovské utkání čeká Klatováky až 4. ledna, pojedou do Nymburka. V neděli 29. prosince je v plánu přátelské utkání s Pískem.
21.12.2013
23. kolo
5:4sn
(0:0, 2:3, 2:1 - 0:0)
Draci Bílina

Branky a nahrávky: 30. Martinec, 37. Pouska (TS), 48. Vizinger (Zeman, Slavík), 50. Pacanda, Pouska – 24. Procházka (Hartman), 27. Kunrt, 34. Procházka, 48. Hartman (Procházka). Rozhodčí: Šmíd – Černý, Vavruška. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: . Diváci: 260.

SHC Klatovy: Štelmach (Lejsek) – Martinec, Hucl, Zeman, Slavík, Vilhelm, Moravčík, Škrak, Farný, Pouska, Pacanda, Topinka, Němec, Pitel, Vizinger, Vondryska, Uhlík, Kodýtek.

Draci Bílina: Melichar (Helzer) – Polák, Kunrt, Hrdlička, Bezpalec, Hartman, Procházka, Jirkovský, Kýhos, Malec, Gáber, Smolík, Böhm, Machulda, Dostál, Pozděna, Bittner, Brettschneider.

Úvod zápasu patřil domácím, hned v úvodu minul branku Martinec velmi dobrou střelou. Neujala se ani střela Topinky z kruhů. V polovině třetiny se osmělili i hosté, ale na Štelmacha nevyzráli. První třetina i nadále patřila gólmanům, a tak se šlo do kabin za bez gólového stavu.

Hned v úvodu prostředního dějství mohl strhnout vedení na domácí stranu Pouska, ale hostující gólman byl proti. Ve 24. minutě se hosté dostali do vedení, když se v přesilové hře důrazem na brankovišti prosadil Procházka. O tři minuty později přišla chyba domácích v obranném pásmu, kterou střelou bekhendem na Štelmachovo rameno potrestal Kunrt. Domácí odpověděli bleskově, když v akci 2 na 1 vzal zakončení na sebe Martinec a pokořil Melichara střelou nad vyrážečku. Ve 34. minutě vytvořil v obranném pásmu hrubou chybu Němec, kterou chladnokrevně ztrestal Procházka, když prostřelil Štelmacha. Za dvě minuty hosté přidali další gól, ale ten jim nebyl uznán, protože hosté předtím faulovali. Za minutu měli domácí možnost trestného střílení, které s přehledem proměnil Pouska.

Ve 48. minutě zaskočil Vizinger Melichara střelou z pravé strany kluziště. Hosté si své vedení vzali bleskově zpět, Procházkovu střelu tečoval do branky Hartman. Jenže ani domácí dlouho neotáleli, v 50. minutě do volného puku plácl Pacanda, dráhu puku ještě změnil hostující obránce a bylo vyrovnáno. Dvě a půl minuty před koncem hráli domácí dlouhou přesilovku 4 na 3, ale využít ji nedokázali. V základní hrací době o vítězi rozhodnuto nebylo, tudíž následovalo prodloužení. V tom branka nepadla, a tak přišly na řadu nájezdy.

Jako první se rozjel domácí Pacanda, ale Melichar jej vychytal lapačkou. Za hosty se rozjel Procházka, svou střelou nedal Štelmachovi šanci. Druhou sérii načal Martinec a bekhendem překonal hostujícího gólmana. Hostující Machulda při svém nájezdu ani netrefil branku. Pak se rozjel Pouska a znovu Melichara překonal, hostující hráč pak svůj nájezd nedal, Štelmach jej výborně vybruslil a rozhodl tak o tom, že bonusový bod zůstane v Klatovech. Klatovští hráči tak nadělili svým fanouškům předčasný vánoční dárek v podobě dvou bodů.