Z Bíliny bez bodu

Napsal: | Martin Karlík 6. 10. 2013
Třetí porážku v řadě zaznamenali Klatováci v sobotu na ledě Bíliny, kde podlehli Drakům 6:4. Doplatili zejména na nepovedenou první třetinu. Dále hosty srážely individuální chyby a neproměňování vyložených gólových šanci. V brance se i přes šest inkasovaných branek v dobrém světle prezentoval berounský Tomáš Mastík.
05.10.2013
6. kolo
Draci Bílina
6:4
(3:0, 2:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Havlůj (Kýhos, Hrdlička), 10. Kýhos (Hartman), 18. Böhm (Kolář, Šikl), 30. Hrubant (Hartman, Hrdlička), 37. Böhm (Šiklů Kolář), 56. Hrubant (Kolář, Kunrt) – 22. Topinka (Bernad, Martinec), 25. Čuban (Zeman), 31. Vizinger, 40. Vizinger (Martinec, Vondryska). Rozhodčí: Bejček – Ruchař, Špála. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 150.

Draci Bílina: Melichar (Horák I.) – Kolář, Dostál, Kunrt, Polák, Havlůj, Pozděna, Jirkovský, Brettschneider, Čurilla, Machulda, Hrubant, Novák, Smolík, Hartman, Hrdlička, Kýhos, Bohm, Šikl, Bezpalec.

SHC Klatovy: Mastík (Lejsek) – Mrázek, Zeman, Hucl, Martinec, Pour, Blumentrit, Fait, Steiner, Pacanda, Topinka, Bernad, Pavlis, Kocman, Němec, Farný, Pitel, Bastl, Vizinger, Vondryska, Čuban

Úvodní buly sice vyhráli hosté, ale do první šance se dostali domácí. Na začátku 2. minuty se do pásma proháčkoval Novák, na Mastíka však nevyzrál. Ve 3. minutě se domácí dostali do vedení, když se po Kýhosově pasu trefil do poloodkryté klece Havlůj. Zanedlouho musel Kocman falouvat Hrubanta, který by jinak pálil z velmi dobré pozice. V oslabení ujížděl Vondryska, byl hákován, ale pišťalka rozhodčího zůstala němá. Poté hledal Šikl zpoza branky Kunrta, hostující obrana úmysl zhatila. V polovině 5. minuty lízla tyčku střela Hrdličky z kruhu. Následně si Mastík poradil s Novákovou střelou z otočky. Na druhé straně minul bekhendem branku Bernad. V 9. minutě byl při rozehrávce seknut Martinec a opět se nepískalo. O minutu později domácí vyhodili kotouč, který zasáhl střešní konstrukci, ale opět se nepískalo. Navíc domácí z následné akce uděřili, když se trefil Hartman. Ve 12. minutě jeli v akci 2 na 1 Topinka a Pacanda, ale první jmenovaný nedokázal přihrát přesně. Další střela, tentokráte z hole Němce, postrádala přesnost. O minutu později jeli v akci 2 na 1 Novák s Hartmanem, ale hostující obránce přihrávku zblokoval. Další akce domácích skončila zákrokem Mastíkovy lapačky po střele Machuldy. V 16. minutě minula branku střela Kýhose z kruhu. Hosté se pak dostali do přečíslení 2 na 1, ale Němec nedosáhl na pas Kocmana. Na druhé straně se před branku natlačil Machulda, kotouč skončil pod Mastíkem. V 18. minutě dostal Böhm parádní pas od Koláře a neměl problém uklidit puk do prázdné branky. O půl minuty později se podél mantinelu protáhl Čuban, předložil puk Vizingerovi, ten ale bekhendem neuspěl. V úvodu poslední minuty byl vyloučen Šikl a za devět sekund si k němu přisedl Hartman. V přesilovce od modré vypálil Hucl, Melichar vyrazil, pak si poradil i s dorážkami hostů. V první třetině tak udržel čisté konto.

Do druhé části vstupovali hosté v přesilovce 5 na 3, která započala již v první třetině. Hostům se ji podařilo využít, když se z dorážky trefil Topinka. Na druhé straně pálil Kýhos do Mastíka. Ve 23. minutě mířil z mezikruží do tyčky Kunrt. V 25. minuty podél mantinelu projel Čuban a trefil se nad rameno Melichara. O několik sekund později vyjel zpoza branky Topinka, ale Melichar byl pozorný. Následně hostům ujel Havlůj, ale Mastík jeho pokus zastavil betonem. Ve 27. minutě střílel skrz chumel hráčů Martinec, Melichara však nepřekonal. O minutu později byl vyloučen Kolář. V přesilovce byl Bernad sám před Melicharem, ten mu kotouč vypíchl, kotouč se následně dostal k Pavlisovi, ale domácí gólman natáhl svůj beton a zastavil kotouč. Ve 30. minutě jeli v akci 2 na 1 Hartman s Hrubantem, prvně jmenovaného hostující obrana vytlačila za branku, ale domácí hráč dokázal přesně přihrát a Hrubant nedal Mastíkovi šanci. Hosté však bleskově odpověděli, když se po samostatné akci trefil Vizinger mezi tělo a ruku Melichara. V 32. minutě vyjel z rohu Pavlis, Melichara nepřekonal. Za minutu se do úniku dostal Čuban, Melichar vyrazil, k dorážce moc nechybělo Vizingerovi. Ve 35. minutě byl vyloučen Zeman. V přesilovce vyrazil Mastík střelu Koláře, pak hosty podržel při několika dorážkách domácích útočníků. V 37. minutě domácí navýšili vedení. Po chybě obrany Šikl našel Böhma, ten neměl problém uklidit puk do prázdné branky. O minutu později minul Pacanda branku po přihrávce Topinky, ale bylo to s faulem. V přesilovce proměnil svůj nájezd Vizinger, když prostřelil Melichara. Do šaten se šlo za stavu 5:4.

Ve 41. minutě se před branku natlačil Pacanda, ale Melichara nepokořil. O půl minutu později nadělalo Melicharovi problémy nahození Pavlise. Další střela tohoto zkušeného útočníka skončila nad brankou. Ve 45. minutě mířil Němec mimo. Stejně si vedl na druhé straně Šikl. Ve 48. minutě byl vyloučen Hucl, přesilovka domácích neměla dlouhé trvání, po osmnácti vteřinách byl vyloučen Hrdlička. Ve 49. minutě to zkoušel bekhendem Pavlis, ale neuspěl. Na druhé straně se pohledným semaforem blýskl Mastík. V 51. minutě tečoval Bernad střelu Němce, domácí golman si tento úmysl pohlídal. Po buly se do úniku dostal Kýhos, ale Mastík ho vybruslil. Hostující gólman si poradil i se střelou Nováka. V 55. minutě nepřekonal Mastíka zblízka Hartman. Za pár sekund později se nechal zbytečně vyloučit Pavlis. Přesilovku domácí využili, když si Hrubant sjel s pukem až před Mastíka a dostal puk mezi jeho betony. V 57. minutě mířil nad branku z mezikruží Bernad. V 59. minutě byl vyloučen Topinka. V oslabení byl sám před Melicharem Němec, ale s šancí naložil prach bídně. Na druhé straně se neujala střela Havlůje. Po závěrečné siréně mohli Draci slavit první vítězství v historii nad Klatováky, a to 6:4.