Z Milevska bez bodu

Napsal: | Dominik Podaný 15. 10. 2011
Ačkoli byl zápas velmi vyrovnaný a rozhodovali jen maličkosti, ten šťastnější celek byl domácí. Tim hodně pomohli dvě slepené branky v půlce první třetiny. Hosté dokázali stav srovnat a do třetí části se šlo s tím, že kdo dál gol nejspíše vyhraje. A tak to i bylo. Klatovy doplatily na nedisciplinovanost a ve dvojnásobné početní nevýhodě dostal rozhodující branku.
Milevsko
15.10.2011
10. kolo
Milevsko 2010
3:2
(2:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11.Kořánek (Urbanec), 11.Dušek (Kořánek, Květoň), 46.Květoň (Kořánek, Štych) - 20. Pavlis (Kocman), 25. Kocman (Švík). Rozhodčí: Vláčil - Chochola, Marek. Vyloučení: 7:11 + Kořínek (KLT) 10. min za vražení ze zadu. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 450. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Milevsko 2010: Knap – Štych, Dušek, Štěrba, Klíma, Procházka, Čunát – Urbanec, Květoň, Kořánek – Fořt, Müller, Hamerle - Kolomý, Heřmánek, Hájek - Novák, Nikodém, Mikeska

SHC Klatovy: Mazanec - Hauer, Kašpar, Kořínek, Pouska, Maxa, Švík - Baxa, Steiner, Kajer - Čuban , Topinka, Hobl - Vondryska, Kocman, Pavlis

První třetina patřila Milevsku. Domácí tým soupeře přestřílel a měl více ze hry. První šance se zrodila ve 3. minutě, kdy Jakub Hamerle vyslal středem hřiště na zteč Filipa Kolomého, jehož střelu hostující gólman Mazanec vyrazil. Puk se následně dostal na modrou k Milanu Čunátovi, který se s ním dostal až před branku, ale byl při zakončení faulován a nemohl tak brankaře ohrozit. Následnou přesilovku si Milevsko překazilo faulem. Když už se hrálo v plném počtu pálil od modré Pavel Procházka a tečoval Filip Kolomý, Mazanec včas zasáhl. K prvnímu vážnějšímu ohrožení domácí branky se Klatovy dostaly v 8. minutě, kdy po levé straně unikl Kajer, ale byl zahákován a Lukáš Knap v milevské brance mohl bez potíží zasáhnout. Soupeřovu přesilovku Milevsko ubránilo a hned po jejím skončení dvakrát udeřilo. Nejprve Josef Urbanec získal kotouč za brankou, poslal jej před ní, kde číhal Milan Kořánek a bez zaváhání umístil puk odrazem o horní tyčku do branky. Neuběhla ještě ani půlminuta hry, když se po závaru v hostujícím pásmu dostal puk na kruhy k Lukáši Duškovi, jenž prostřelil klatovského gólmana. Hostující tým se snažil rychle najít odpověď, ale před brankou dorážející Čuban nemířil přesně. Pak mělo Milevsko sérii tří přesilovek. Mělo v nich řadu střel, ale žádná z nich si cestu do branky nenašla. K nejpovedenějším patřily dvě bomby Pavla Procházky od modré. Obě dvě dokázal brankař Mazanec skrýt ve své výstroji. Ve 14. minutě našel Jiří Müller mezi kruhy Jiřího Fořta. Ten se snažil překvapit střelou z otočky, ale branku netrefil. Za minutu se na útočné modré uvolnil Tomáš Hájek, postupoval na branku, avšak v rozhodující chvíli byl zahákován a Mazanec jeho střelu bez potíží vyrazil. Na začátku poslední minuty Klatovy nečekaně vyrovnaly. Nejprve po buly vystřelil od modré Švík a kotouč se přes clonící hráče zastavil až na tyči milevské branky. Puku se pak zmocnil Pavlis, vyjel z rohu a bekhendem nadvakrát dotlačil puk do branky.

Na začátku druhé třetiny měli milevští hráči přesilovkovou výhodu pokračující z první části. Tu nevyužili a pak se naopak sami provinili proti pravidlům. V klatovské přesilovce se Josef Urbanec dostal do nájezdu jeden na jednoho, obhodil si protihráče a otřel puk o tyčku. Poté se hrálo ve čtyřech na obou stranách, když Tomáš Květoň uviděl před brankou dobře najetého Michala Klímu, který mezi tyče puk nenasměroval. Následně však chyboval na útočné modré Pavel Procházka, Švík vyslal do samostatného úniku Kocmana, který jej střelou k tyči proměnil. Bylo vyrovnáno a hostům to vlilo více krve do žil. Z pravého kruhu přestřelil osamocený Topinka. Na druhé straně obral protihráče o puk Libor Nikodém, předložil jej na kruhy volnému Ivo Novákovi, jenž netrefil. Klatovy si následně vytvořily dva těžké závary před domácí brankou. Hobl objel branku, ale po vyjetí do střelecké pozice zamířil nad ní. Po přihrávce do zadního mantinelu zůstal sám před milevským brankařem Kocman, ale minul. V 36. minutě se Jiří Müller probil s pukem až před branku, zakončoval z otočky, Mazanec vyrazil. V poslední minutě se Tomáš Hájek zbavil za modrou obránce, z prostoru kruhů zakončoval do brankařova protipohybu, ten však dokázal puk zastavit.

V posledním dějství pokračoval boj o každý kousek ledu. Oba týmy se soustředily na obranu a tak se šance rodily hlavně v početních výhodách. V té klatovské dvakrát před milevskou brankou dorážel Baxa, Lukáš Knap v obou případech puk vyrazil. Pak mělo naopak přesilovku Milevsko. Uběhlo z ní půlminuty, když hostující Kořínek zezadu srazil na mantinel Romana Štěrbu. Vyfasoval za to nejen osobní desetiminutový trest, ale navíc poslal svůj tým do dvojnásobného oslabení. Milevsko přesilovku 5 proti 3 rychle využilo k rozhodujícímu gólu. Od modré vystřelil Michal Štych, dorážku Milana Kořánka ještě Mazanec pokryl, ale na další od Tomáše Květoně už nestačil. V pokračující klasické přesilovce znovu střílel od modré Pavel Procházka, Filip Kolomý před brankařem tečoval, ale vychýlil puk těsně vedle. V 55. minutě se opět hrálo ve čtyřech. Po buly bleskově vystřelil hostující Švík, ale Lukáš Knap ukázal stejně rychlou lapačku. I Milevsko si ve hře 4 proti 4 připravilo šanci, když Josef Urbanec uvolnil Romana Štěrbu. Ten už měl před sebou jen brankaře, ale prostřelit jej nedokázal. V 57. minutě se k puku odraženému na kruhy dostal hostující Pouska, branku přestřelil. Za Milevsko mohl rozhodnout Michal Klíma, když dostal na levý kruh přihrávku od Jiřího Heřmánka, ale ani nadvakrát Mazance neprostřelil. Milevsko v závěru zápasu pozorně bránilo a nedovolovalo soupeři proniknout do vlastního pásma. V čase 59:19 opustil klatovský gólman branku. Milevsko se vzápětí provinilo zakázaným uvolněním a tak se vhazovalo před domácí brankou. Klatovy se usadily v pásmu, ale k ohrožení milevské branky prostor nedostaly.