Z Milevska bez bodu

Napsal: | Petra Jonášová 16. 1. 2008
V druhém utkání nadstavby sudá - lichá na ledě soupeře Klatovy nebodovaly. I přes závěrečný tlak nedokázali hosté v power - play vyrovnat a z Milevska odjeli bez bodů.
16.01.2008
25. kolo
HC Milevsko
3:2
(2:0, 1:1, 0:1)
Klatovy

Branky a nahrávky: 7. Šperger, 18. Hamerle (Šulčík), 40. Urbanec (Ulman) - 31. Čuban (Maxa, Horník), 52. Dorňák (Kuželík) . Rozhodčí: Nečas - Ledimský, Sekula. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 400. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

HC Milevsko: Svoboda - Procházka, Matouš, Schmied, Štych, Velíšek, Ulman, Pitel, Štefan, Krejčí, Hamerle, Šperger, Šulčík, Suchánek, Novotný, Müller, Urbanec.

Klatovy: Halmoši, (Tvrdík) - Černý, Kalafut - Kreuzman, Klaus - Horník, Kuna - Holý, Kepl, Hobl - Geltner, Dorňák, Straka - Čuban, Maxa, Holub - Kuželík, Setikovský, Ceperko, Dvořák.

Úvod utkání byl oboustranně opatrný a oba celky se pomalu dostávaly do tempa. Při první přesilové hře Klatov domácí udeřili. Klatovy v obraném pásmu chybovaly, puku se zmocnil Zdeněk Šperger, který se objevil zcela osamocený před Halmošim a nedal mu šanci zasáhnout. Druhá rána pro hosty přišla v závěru první třetiny. Souboj o puk za bránou Klatov Halmoši prohrál, puk odehrál před bránu Šulčík a nedostatečně pokrytý Jakub Hamerle zvýšil náskok domácích o dva góly.

Ve druhé části hostující tým zabral, první přesilovku v této části promarnil, ale druhá už se povedla. Horník dostal Maxu do palebné pozice a jeho střelu tečoval do víka milevské klece Pavel Čuban. Tento gól vrátil Klatovy do hry, ale přišla poslední minuta druhé části, kdy z protiútoku Milevsko opět zvyšovalo vedení. Ulman nahodil puk před bránu hostí a jeho vzduchem letící a Josefem Urbancem tečovaná přihrávka skončila za zády bezmocného klatovského gólmana.

Ve třetí třetině padla už jen jedna branka. V 52. minutě Kuželík zavezl puk do útočné třetiny a jeho přihrávku zpoza brány zužitkoval Jakub Dorňák, který dal hostům naději na vyrovnání. Dvě minuty před koncem byl vyloučen domácí hráč, klatovská lavička odvolala gólmana, ale přesilovka 6 na 4 a závěrečný tlak hostujícího celku vyrovnání nepřinesl a zápas skončil výhrou domácího týmu 3:2.