Z Tábora s prázdnou

Napsal: | Martin Karlík 18. 11. 2012
V sobotu odehrály Klatovy další venkovní utkání. Tentokráte na ledě Tábora, kde prohrály po vyrovnaném souboji 5:4. Domácí o svém vítězství rozhodli v polovině utkání, kdy hostům utekli na rozdíl tří branek. V klatovském dresu se dobře prezentoval Jan Topinka, který dal dvě branky a junior Václav Nauš, ten si v premiérovém startu ve druhé lize připsal dvě asistence.
17.11.2012
15. kolo
HC Tábor
5:4
(1:1, 4:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Nedorost (Heršálek, Seidl), 22. Hájek, 26. Kolomý (Havran, Nedorost), 27. Matušík (Seidl, Hájek), 32. Matušík (Hlaveš) - 16. Topinka (Nauš), 25. Kocman (Vondryska, Vizinger), 34. Topinka (Martinec), 40. Vondryska (Nauš). Rozhodčí: Mertl - Matějček, Dančišin. Vyloučení: 6:4 navíc Steiner, Hobl (oba KLA) 10 min NESP. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1050.

HC Tábor: Klestil (Panec) - Hlaveš, Heršálek (A), Havran, Škulina, Černý - Mrkvička, Nedorost, Kolomý - Seidl, Matušík (C), Hájek T. - Pechánek R. (od 21. Perník) Kratochvíl Šulčík

SHC Klatovy: Pravda (32. Smejkal) - Mrázek, Herr, Martinec, Hucl, Blumentrit, Fiala, Pouska, Maxa, Steiner, Pitel, Hájek R., Nauš, Topinka, Pavlis, Vizinger, Hobl, Kocman, Vondryska.

Domácí do utkání doslova vlétli a už po čtyřiceti sekundách musel zasahovat Pravda po střele Matušíka. V 2. minutě před prázdnou brankou promáchl Nedorost. Ve 3. minutě vystřelil na branku Pavlis, ale Klestil byl pozorný. V 7. minutě byl vyloučen hostující Steiner, po minutě k němu přisedl Martinec a domácí měli možnost přesilovky 5 na 3. Domácí využili až přesilovku 5 na 4, když Heršálkovu střelu od modré tečoval do branky Nedorost. V 11. minutě skončila střela Kolomého v náruči Pravdy. V 12. minutě vyrazil Klestil před sebe střelu Maxy, ale nikdo z hostí se k odraženému puku nedostal. Ve 14. minutě se z prostoru kruhů neprosadil domácí Pechánek. V 16. minutě se hostům podařilo vyrovnat, když se střelou nad Klestilovo rameno trefil Topinka. O minutu později se z úhlu neprosadil Hobl. V 18. minutě vypálil od modré Hlaveš, ale Pravda jeho pokus vyrazil betonem. Ve 20. minutě se z mezikruží snažil překonat Klestila Steiner, ale domácí golman si s jeho pokusem poradil.

I do druhé třetiny nastoupili domácí aktivně. V 22. minutě byl v úniku zahákován Hájek a rozhodčí nařídil trestné střílení. To domácí útočník proměnil bekhendovým blafákem. V 23. minutě se z těsné blízkosti branky neprosadil Šulščík. V 25. minutě ujeli v akci 2 na 1 Vondryska s Kocmanem, první jmenovaný poslal přesný pas na Kocmana, který střelou z první nedal Klestilovi šanci. Domácí odpověděli za nedlouho, když se důrazem na brankovišti prosadil Kolomý. Po chvilce vedli domácí o dvě branky, když si střelu Matušíka od modré srazil do branky golman Pravda. Ve 30. minutě se z mezikruží neujala střela Pavlise. V 31. minutě byl vyloučen Hájek. V přesilovce od modré tvrdě vypálil Fiala, jeho pokus letěl nad branku. V 32. minutě z půlky nahodil puk na branku Matušík a kotouč skončil v brance. Po této brance vystřídali hosté brankáře, Pravdu nahradil Smejkal. A hned měl dost práce, zlikvidoval nebezpečnou střelu Seidla. Ve 34. minutě se trefil mezi tělo a ruku domácího gólmana Topinka a snížil a na rozdíl dvou branek. V 36. minutě z pravého kruhu vystřelil domácí Kolomý, ale Smejkala nepřekonal. V 39. minutě se v dobré šanci před brankou zjevil Pouska, ale Klestila nepřekonal. Pár sekund před koncem třetiny zpoza branky vyjel Vondryska a překonal gólmana domácích. Do kabin se tedy šlo za stavu 5:4 pro domácí.

Do posledního dějství nastoupili aktivněji hosté s jasnou touhou vyrovnat. Už po několika sekundách protáhl Klestila svým pokusem Pouska. V 42. minutě ukryl Klestil v lapačce střelu Herra od modré. V 44. minutě zblízka nepřekonal Klestila Hobl. Poté se neujal ani pokus Maxy. V 47. minutě se před Steinerem objevila poloprázdná branka, ale Steinerovi střela vůbec nesedla. V 49. minutě skončil puk v brance po střele Blumentrita, ale branka nebyla uznána pro vysokou hůl. V 52. minutě se před Smejkala natlačil Mrkvička, ale hostující brankář odolal. V 53. minutě chytil Smejkal i jedovku Heršálka. V 55. minutě předvedl Klestil ukázkový semafor proti Fialovo střele od modré. V 57. minutě vytvořili domácí závar před Smejkalem, ale ten puk schoval do lapačky. V poslední minutě se hosté odhodlali k power play, ale ani to k vyrovnání nevedlo, tři body si tak připsal Tábor.