Z jihu bez bodů

Napsal: | Jan Wirkner 27. 1. 2008
K L A T O V Y - Ani v dalším zápase nadstavby sudá - lichá se našim hokejistům nepodařilo zvítězit. Na ledě posledního celku skupiny střed KLH Vajgar Jindřichův Hradec prohráli naši hokejisté 3:4, když rozhodující branku inkasovali 94 sec. před koncem 3. třetiny ve vlastním oslabení.
Klatovy

Branky a nahrávky: 15. Dolina (Freiberg), 17. Všetečka (Šťastný, Cmunt J.), 27. Freiberg (Všetečka), 59. Freiberg (Dolina, Vachulka) - 25. Kuželík (Polák), 25. Maxa (Mužík), 40. Geltner (Kepl). Rozhodčí: Němec - Drobílek, Šperl . Vyloučení: 6:11, navíc Geltner (KLT) 10 min. osobní trest za nesportovní chování. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 480. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3..

Jindr. Hradec: Kubeš, (Krásný) - Vachulka, Klíma, Chmel, Ištvánik Mar., Všetečka, Cikán, Štěrba, Dvořák, Šťastný, Ištvánik Mich., Cmunt R., Ton, Novotný, Cmunt J., Dolina, Mikš, Mazanec, Freiberg.

Klatovy: Štelmach, (Tvrdík) - Kepl, Polák, Černý, Čuban, Geltner, Setikovský, Mužík, Holý, Kalafut, Horník, Klaus, Kuželík, Straka, Kreuzman, Maxa, Kuna, Dorňák, Ceperko, Dvořák.

Jan Wirkner •

Klatovy začaly nebojácně a první minuty zápasu patřily spíše jim. V první minutě střílel Kalafut. Na druhé straně kontroval na konci druhé minuty David Mikš. Ve čtvrté minutě měli domácí obrovskou šanci. Od modré pálil Roman Štěrba, puk se bleskurychle odrazil zpět před branku a Marek Dvořák mohl dorážet do odkryté klece, jenže trefil hůl Antonína Štelmacha. V šesté minutě se před branku hostů prodral Klíma, ale Karel Ton se k zakončení nedostal. První možnost přesilové hry měl Vajgar, ale ta se vůbec domácím nepovedla a Kreuzman se mohl na začátku deváté minuty vrátit v klidu do hry. Vzápětí hráli přesilovku hosté a byli nebezpeční, hlavně akce Klause měla gólový nádech. Ani další přesilovka Vajgaru změnu skóre nepřinesla, i když Marek Dvořák měl opravdu velkou příležitost. Těsně po návratu vyloučeného Kuny do hry pálil od červené Ondřej Cikán. Štelmachovi prošel puk mezi betony, ale zastavil se o tyčku. V polovině 15. minuty se v rohu kluziště ocitl s pukem na holi Petr Freiberg, neviděl nikoho ze spoluhráčů, nahodil puk na branku, kde ho dorazil do branky Jakub Dolina – 1:0. O půl minuty později pálil povedeně Kamil Šťastný, ale jeho pumelice minula branku jen o centimetry. V 17. minutě hrál Vajgar opět proti čtyřem Klatovákům. Jiří Cmunt našel zpoza branky v kruhu pro vhazování Kamila Šťastného, ten ještě posunul na Michala Klímu, který si sjížděl do mezikruží a mladý obránce propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Zbytek třetiny přinesl jen několik vyloučených a šanci na každé straně. Tu hradeckou měl na svědomí Klíma, tu klatovskou zase Kalafut, když mu sklouzl puk před Kubešem z čepele.

Vajgar vstoupil do druhé třetiny trochu laxněji, Kubeše vyzkoušel dělovkou od modré Černý. Na druhé straně mířil nad branku Šťastný. A přišla 25. minuta. Střelu Romana Kuželíka Kubeš neudržel a mezi betony puk proklouzl do branky – 2:1. Uběhlo pouhých 37 vteřin a bylo vyrovnáno. Zaváhání domácí obrany zužitkoval Jiří Maxa, který měl spoustu času a místa na zakončení. Zpracoval si puk a mohl se Kubeše zeptat, kam to chce – 2:2. Dravý Josef Mazanec ve 27. minutě zaměstnal hostující obranu a celou akci zhatil hostující Kreuzman vysokou holí v Dolinově obličeji. Petr Freiberg si projel od mantinelu až před Štelmacha a ten neměl na jeho švih nárok – 3:2. Ve 32. minutě se Jiří Cmunt proháčkoval obrannou třetinou hostů, ale jeho blafáček si Štelmach pohlídal. O minutu později se Kubeš jen ohlédl po dělovce Pavla Čubana. Ve 36. minutě byl v obranné třetině Vajgaru faulován Chmel, hlavní arbitr Němec ponechal výhodu, kterou paradoxně utnul v momentě, kdy byl Vajgar na dostřel klatovské branky. V přesilovce pálil Všetečka, na druhé straně odpověděl stejnou mincí agilní Kuželík. Ve 39. minutě ukázal pěkné sólo hostující Polák, obkroužil i Kubešovu branku, ale puk za jeho záda nezasunul. V poslední minutě sebral hostům puk Dolina a moc nechybělo, aby ho propasíroval až k Marku Dvořákovi, který by měl velmi dobrou pozici. Bohužel pro domácí se tak nestalo. Klatovy předvedly ve 40. minutě klasický gól do šatny. Do konce třetiny chybělo 37 vteřin, když Jaroslav Geltner trefil přesně pod břevno – 3:3.

Hosté pokračovali v náporu i na začátku třetí třetiny. Klaus mířil nad a domácí několikrát jen vyhodili na icing. Ve 45. minutě nepůjčil nikomu puk Šťastný, projel celým kluzištěm, ale zpoza branky Štelmacha na švestkách nenachytal. Ve 47. minutě ujížděl Karel Ton prakticky sám na Štelmacha, byl faulován, ale po nezaviněném střetu se dlouho u mantinelu zvedal Geltner. Ale nic vážného se mu nestalo, protože ihned po střetu s mantinelem měl sílu diskutovat s rozhodčím. To mu nebylo nic platné a musel na trestnou lavici. V následné přesilovce zahodil tutovku jak Brno Michal Klíma. Šťastný s Cmuntem mu ji připravili, z mezikruží dobře vystřelil, ale Štelmach se štěstím puk vytěsnil mimo tyče. V 50. minutě se do brejku dvou proti třem dostali hosté, ale celou akci zhatil Kalafut velmi laxním zakončením. Na začátku 54. minuty čekal na modré s pukem na holi Šťastný než jeho spoluhráči vyklidí útočnou třetinu. Čekal zbytečně dlouho a jeho slibně se rozvíjející šance velmi brzy skončila. Vajgar pokračoval v dobývání klatovské branky. V 55. minutě to před Štelmachem opravdu hořelo, jenže Ton, ani Šťastný puk do branky nedostrkali. Na konci 58. minuty se snažil Karel Ton protáhnout podél mantinelu do třetiny Klatov, což nedovolil svým faulem Ceperko. Vachulka vypálil od modré, Štelmach neudržel puk, Dolina ho vyškrábl a předal Petru Freibergovi a ten se parádně trefil pod břevno do prázdné branky – 4:3. Klatovští to zkusili bez brankáře, před Kubešem bylo celkem dusno a z následné skrumáže dostaly oba týmy po dvou minutách. K dalšímu ohrožení domácí branky již nedošlo a poslední vteřiny zápasu měl Kamil Šťastný puk ve své moci. Dostal se s ním za klatovskou branku, ale na trefu do prázdné branky již nebyl čas.