Závěr roku klatovští nezvládli.

Napsal: | Pavel Čuban 20. 12. 2007
K L A T O V Y - V posledním vystoupení letošního roku klatovští nebodovali. Z ledu Mělníka se hokejisté vrátili s prázdnou. Jedinou trefu Klatov zaznamenal Tomáš Ceperko. Hosté neuhlídali nejlepšího střelce Mělníka Romana Kalu, který jim nasázel hattrick a pomohl důrazně svému týmu k vítězství..
19.12.2007
20. kolo
Mělník
4:1
(2:0, 1:1, 1:0)
Klatovy

Branky a nahrávky: 13. Kala (Kalivoda, Pešek), 14. Kala (Kalivoda), 24. Vach (Urban, Příhoda), 51. Kala - 23. Ceperko (Heřmánek, Kuželík). Vyloučení: 10:11 - navíc Klaus (KLT) 10+OK, nesportovní chování. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Mělník: Vokurka - Krejčí, Cafourek, Kalivoda, Kala Roman, David, Příhoda, Stinka, Urban, Hořák, Buriánek, Nosek, Pešek, Kala Martin, Rousek, Vach, Maršík, Kotěšovský, Novák, Nový, Chamrád

Klatovy: Štelmach, (Tvrdík) - Kalafut, Černý - Kreuzman, Klaus - Horník, Mužík - Pericat - Kepl, Setikovský, Hobl - Holub, Dorňák, Maxa - Kuželík, Heřmánek, Ceperko - Babka, Vondryska, Dvořák

V úvodu první třetiny tři oslabení Klatovy přestály, ale ve 12 minutě přišla čtyřminutová dvojnásobná přesilovka Mělníka, při níž byl klatovský kapitán Klaus vyloučen do konce utkání a tu už Mělník využil. Dvakrát skóroval Roman Kala, který dostal svůj tým do vedení.

Druhá část začala lépe pro hostující tým, který snížil brankou Tomáše Ceperka po asistenci Heřmánka s Kuželíkem. Toto snížení ale nenakoplo Klatovy k náporu, naopak o minutu později Karel Vach využil chyby v obraně a skóroval do klatovské klece potřetí. Ani následné početní výhody hostujícího týmu nic nepřinesly a tak v druhé části zůstalo skóre nezměněno.

V třetí třetině série nepřesností ze strany Klatov nepřinesla změnu skóre a jedinou branku v této části zaznamenal třetím gólem v utkání opět Roman Kala v přesilové hře, který nikým neatakován prokličkoval celým kluzištěm a potvrdil vítězství svého týmu.