Klatovy doma bez bodu

Napsal: | Petra Jonášová 13. 1. 2008
K L A T O V Y - V prvním vystoupení na domácím ledě v letošním roce domácí hokejisté podlehli Táboru. Jedinou trefu za domácí v poslední minutě zaznamenal Lukáš Holub.
13.01.2008
24. kolo
Klatovy
1:3
(0:0, 0:2, 1:1)
HC Tábor

Branky a nahrávky: 60. Holub (Kreuzman, Geltner) - 28. Škulina (Kocar), 36. Kocar, 53. Voříšek (Klimeš, Heršálek). Rozhodčí: Zubzanda - Havelec, Fiala. Vyloučení: 4:6 navíc Hobl (KLT) 10 min. OT nesportovní chování . Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 782. Střely na branku: 28:20. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Klatovy: Halmoši, (Tvrdík) - Kepl, Černý, Čuban, Geltner, Setikovský, Mužík, Holý, Kalafut, Horník, Klaus, Kuželík, Hobl, Kreuzman, Holub, Heřmánek, Maxa, Kuna, Dorňák, Ceperko, Dvořák.

HC Tábor: Anderle, (Šelepa) - Heršálek, Kanov, Škulina, Trieb, Klíma, Klimeš, Chaloupka, Kocar, Kupec, Mrkvička, Ficek, Žižka, Hubáček, Ježek, Matušík, Kratochvíl, Voříšek, Mikeska, Ševčík, Györi.

Hned v úvodu utkání měly Klatovy výhodu přesilové hry, ale střelci neměli nabito. Hosté poprvé zahrozili v 5. minutě Mrkvičkou s Györym, ale gólman Halmoši perfektním zákrokem tuto šanci zlikvidoval. Následnou přesilovku hostí domácí také ubránili a vzápětí Kocar netrefil prázdnou Halmošiho klec. V 15. minutě se dostal do slibné akce Heřmánek, ale jeho pokus zastavil za cenu faulu táborský Kocar. Následnou přesilovku domácí nevyužili. V dalších momentech domácí tlačili, ale bez gólového efektu. Nejprve Klaus pálil od modré, ale ani Dorňákovi s Čubanem se nepovedlo dotlačit kotouč za záda Anderleho. Ani Maxova střela po přihrávce Kuželíka si nenašla cíl v brance hostí a skončila v lapačce jejich pozorného gólmana.

Druhou část začínali domácí přesilovou hrou bez využití. To neplatilo u hostů. V přesilové hře Jaroslav Kocar nabil na modrou Petru Škulinovi, který dělovkou pod víko otevřel skóre utkání. Klatovy byly blízko vyrovnání, ale Anderle zabránil Čubanovi a následně Dvořákovi srovnat stav. Pak Tábor udeřil podruhé. Ze středního pásma nahodil Jaroslav Kocar a dostal svůj tým do dvougólového vedení.

Do třetí třetiny nastoupili klatovští šancí Heřmánka, kterého střelu Anderle vytěsnil ramenem. Na druhé straně domácí chybovali v obranné třetině a Halmoši zachraňoval. O chvíli později Setikovský proklouzl bekům Tábora, ale jeho pokus z úhlu byl neúspěšný. V 51. minutě se na ledě ocitl Škulina a po dohodě s čárovými byl vyloučen klatovský Holub na 4 minuty za vysokou hůl. Klatovy i ve čtyřech zabraly, ale vítr z plachet jim vzalo další vyloučení klatovského Geltnera za vražení na hrazení. Po deseti vteřinách dvounásobné přesilovky Tábor trestal. Klimeš s Heršálkem připravili palebnou pozici pro Luboše Voříška, který se nemýlil. Klatovy přeci jen snížily na rozdíl dvou gólů, ale to už bylo pozdě. Lukáš Holub vyjel zpoza branky a bekhendem pokazil Anderlemu čisté konto.